Türk Telekom portumu değiştirmiş olabilir mi?

Sytra

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2020 şubat ayından bu yana Türk Telekom altyapısında TurkNet 75 Mbps internet kullanmaktaydım. 9-10 Aralık 2020 tarihinde internetimde olan kopmalar ve yavaşlık nedeniyle TurkNet'e destek kaydı oluşturdum. Daha sonra bölgemde Türk Telekom'un yaptığı altyapı çalışmaları sebebiyle kesintiler yaşamış olduğumu söylediler. İnternetim düzelmişti ancak 11 Aralık 2020 tarihinde öğlen saat 12:00 civarında birdenbire internetim yok oldu. TurkNet Online işlemlerde arıza kaydı oluşturuken " atlak bağlantı " adı altında problemim olduğunu göründü ve Türk Telekom saha ekibi ile iletişime geçildiği söylendi. Aynı gün akşam 22:00 civarında internetim geldi ancak çok yavaştı. Bende modem arayüzünü bir kontrol edeyim dedim ve bir de ne göreyim VDSL olan hattım ADSL olmuş ve 16 Mbps ile sınırlandırılmış. Belki modemden kaynaklı olabilir diyerek modemi resetledim ancak değişen hiçbir şey olmadı. Sorum şu altyapı çalışmaları sırasında benim hattımın takılı olduğu VDSL portundan çıkarıp ADSL portuna takmış olabilirler mi? Eğer böyle bir şey yapıldıysa nereye başvurmam gerekir? Şu an modemimde görünen değerlerin fotoğrafını görsel olarak ekliyorum.

Kopmalar olduğunda (9-10 Aralık) yaptığım destek kaydındaki hat değerlerim:

Arıza kaydı teknik durum bilgileri
Arıza kaydı kapatıldığında teknik durum bilgileri
Hat fiziksel durumu: Açık
Hat yönetimsel durumu: Açık
Nmshızprofil: 79M/32K.PRF|8M/32K.PRF
Upload çıkış gücü: 6.2
Download çıkış gücü: 14.5
upload kapasite hızı: 34229 kbps
Download kapasite hızı: 75832 kbps
Upload mevcut hızı: 8191 kbps
Download mevcut hızı: 75685 kbps