Türk Telekom Rezaleti

Superonline'da CS:GO'da 45-55 arası ping alıyormuş. TTNET'de ise 55-60 arası ping alıyormuş. Ankastre kutusu ve bina alt yapısı Superonline kullanırken farklı mıydı ki o ping değerini alsın.

TTNET ozaman kastı olarak mı ping yükseltmesi yapıyormuş peki anca boş yorum atın post kasmak için, ping ( ms ) artık ne dersiniz ilk önce modem bakımı 2. bilgisayar bakımı 3. dns temizliği bunlar çok önemli unsurlar.

Bu takım bakımlar yapıldıktan sonra ki değerlere tekrardan baksın, sanırım çok şanslıyım ki 2 ms 3 ms alıyorum TTNET'den.
1- Bilgisayarınızdan Başlat > Çalıştır yolunu izleyerek, karşınıza gelen ekrana cmd yazdıktan sonra Tamam butonuna basınız. (Dilerseniz Başlat+R tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz)
calistir.png

2- Karşınıza gelen dos ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazarak, her bir komutu yazdıktan sonra klavyenizden enter tuşuna basınız.
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit

boş yorum atın post kasmak için
Arkadaşım kendim ve genel internet kullanıcıların deneyimlerine göre yorum yazıyorum. Sen memnun olabilirsin ama çoğu değil. Yani sonuçta görünen köy kılavuz istemez değil mi? İstersen Technopat'ın yüklediği videoya göz atabilir ve yorumları okuyabilirsin.

Son düzenleme:
ADSL/DSL bağlantılarda Türk Telekom'um altyapısı kullanılıyor, Superonline müşterisiyken de aynı altyapıyı kullanıyordunuz. Bilgisayarın sağ alt köşesinde Türk Telekom'un sitesinden indirdiğiniz modem/internet programı varsa kapatıp da deneyin bir de. Ya da şirket değişikliğinden kaynaklı, ilk günlere özel bağlantı problemleri olabilir; müşteri hizmetlerini arayarak bağlantı iyileştirme yapmasını isteyin.

MH'yi arayıp arıza kaydı oluşturdum ilgileniceklermiş. Olmazsa tüketici hakem heyetinde hakkımı arayacağım. 14 gün içinde koşulsuz cayma hakkımız varmış bakalım neler olacak..

TTNET ozaman kastı olarak mı ping yükseltmesi yapıyormuş peki anca boş yorum atın post kasmak için, ping ( ms ) artık ne dersiniz ilk önce modem bakımı 2. bilgisayar bakımı 3. dns temizliği bunlar çok önemli unsurlar.

Bu takım bakımlar yapıldıktan sonra ki değerlere tekrardan baksın, sanırım çok şanslıyım ki 2 ms 3 ms alıyorum TTNET'den.
1- Bilgisayarınızdan Başlat > Çalıştır yolunu izleyerek, karşınıza gelen ekrana cmd yazdıktan sonra Tamam butonuna basınız. (Dilerseniz Başlat+R tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz)
calistir.png

2- Karşınıza gelen dos ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazarak, her bir komutu yazdıktan sonra klavyenizden enter tuşuna basınız.
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit

Öncelikle önerin için teşekkürler, uygulayacağım. TTNET'ten memnun olmayan kişi sayısı çok olduğundan böyle bir algı oluşmuş olabilir. Bence internetin dediğin gibiyse Türk Telekom tarafından seçilmiş kişi olma ihtimalin yüksek :)

Arkadaşım kendim ve genel internet kullanıcıların deneyimlerine göre yorum yazıyorum. Sen memnun olabilirsin ama çoğu değil. Yani sonuçta görünen köy kılavuz istemez değil mi? İstersen Technopat'ın yüklediği videoya göz atabilir ve yorumları okuyabilirsin.

Türk Telekom tarafından son teknoloji fiber altyapı çalışmaları :D Fakat açık olmak gerekirse, çoğumuz Türk Telekom'a mahkumuz. Peki neden? Superonline desen siteler, iş merkezleri, AVM veya villa tarzı yerlere fiber altyapı çekiyor sanki apartmanda yaşayan insanlar insan değilmiş gibi. Türksat kanadına baksak adamlar 10 yıldır hiçbir ilerleme kaydettiklerini görmedim. İstanbul'da bile belirli ilçelere hizmet sağlayabiliyorlar.
Tüketici Haken Heyeti’ne bugün gittim. Konuştuğumda yetkili kişi bana 14 gün içinde koşulsuz şartsız iptal edebileceğimi ve benden hiçbir ücret talep edemeyeceklerini söyledi. Herhangi bir cayma bedeli çıkması halinde gerekli işlemleri başlatabildiklerini ve hiçbir şekilde o parayı ödemeyeceğimi söyledi.

Merak eden veya işine yarayabilecek arkadaşlar için işleyiş THH’den alınacak iptal dilekçesi İSS genel müdürlüğünd iadeli taahhütlü PTT’den gönderilecek. İptal işlemi sağlanacak şayet tarafınıza bir cayma bedeli çıkarsa THH gerekli adımları atıp kanunlarda olan işletmelerin çiğnediği hakkınızı savunacak. Herhangi bir sorununuz olduğunda 14 gün koşulsuz şartsız iptal, iade hakkınız olduğunu unutmayın, kan emici İSS’lere paranızı kaptırmayın diyorum..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı