Türk Telekom sözleşme fesih cezası

mavibeyin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ak Saray
Türk Telekom'dan 27 aylık sözleşme yaptık bunun 3 ayı bedava kullandık şunda şu anda yaklaşık 7 8 ay oldu ilk 3 ay güzeldi sorunsuz gidiyorduk 3 ay sonra ilk sıkıntılar başladı. Modem arzası verdi, şu an daha arzalı lan kablosu televizyon veya bilgisayara takılı olmadığında modeme internet gelmiyor, ardından artık sürekli internet hızı düşük geliyor, her gün internet kopması yaşıyorum. Fesih etme bedeli olarak benden 1.300 TL civarı para istiyorlar ben ya bu parayı vermeden fesih işlemi yaptıracağım bir şekilde yolu varsa bildiğiniz. Ya da hiç kafamı ağırtmayıp ödeyip kapatacağım, bundan önce Superonline kullandım gine benzer sıkıntılar çıktı ondan buna geçtik aynı sıkıntılar artık bıktık. Ne yapabilirim ne önerirsiniz?

"tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması halinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kağıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez."

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun, madde 52(4)
Böyle bir kanun var. Tüketici hakem heyetine başvurun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı