Türk Telekom statik IP ve CGN IP'deki ping farkı

@fatbjk benim ping değerlerim daha da iyi yapılabilir. Fakat şurda şöyle bir sorun var. Benim bölgeme verilen IP adreslerini sıkıntılı TT'ye Twitter üzerinden şikayette bulundum. Yusuf kıraça kadar yazdım hem de ilgileneceklerini söylediler. Senin soruna gelecek olursak İzmir'de yaşıyorsun büyük ihtimalle ve başlangıç pingin yüksek 20 ms başlangıça göre fazla. İzmir'de yaşıyorsan İzmir'den Kahramanmaraş'a gidiyor. Kahramanmaraş'tan İzmir'e geliyor İzmir'den viyana gidiyor. Yani TT senin veriyi hem yüksek başlangıç pingi ile başlatıyor. Üstüne bir de ülkede dolaştırıyor.
Evet izmirde yaşıyorum denemediğim şey kalmadı. Sorunun ttnet kaynaklı olduğunu da biliyorum. Modemi değiştirdim, ankastreye giden kabloyu değiştirdim. Defalarca tt çağrı merkezini aradım btk ya 5 6 kere şikayette bulundum hiç bir sonuç çıkmadı hep aynı cevapları veriyorlar. O kadar rezalet bir firma ki 3 gün önce statik ip aldım bunlardan , port yönlendirme yapmak için onu bile beceremediler şaka gibi... Hala dinamik ipdeyim şaka gibi firma

Ping ortalama 5 ms kadar düşüyor.
Profillerden birini seçtikten sonra internet gidiyor ve 2 dk içinde kullanmaya başlanılıyor.
Güvenli internet profilini kulanırsan hem statik IP veriyorlar hem de aradaki 2-3 hop eksilmiş oluyor. TürkNet'teki deneyimlerim bu yönde. IP ile gidilen sitelere erişim sağlanamıyor.
Bu dedikleriniz hala geçerli mi?

Geri
Yukarı