Çözüldü Türk Telekom taahhüdü biten ev interneti nasıl iptal ettirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aldisefa

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 1200 AF
A320M S2H
8GB DDR4 3000 MHz ram
RX 570
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 31/08/2022 tarihinde ev internetimin taahhüdü doluyor. Kafalarına göre uzatmalarını falan istemiyorum bu yüzden erkenden nasıl iptal ettirebilirim? Günü geldiğinde kendi kendine kapansın istiyorum.

Çözüm
Tamamdır hocam sizin referans kodunuzu kullanırım büyük ihtimal. Teşekkür ederim yardımınız için <3

@bugraesk hocam akşam saatlerinde internet aktif oldu. Hız değerleri bu şekilde. Türk Telekom'dan da birkaç SMS geldi iptal ile alakalı. Türk Telekom'dan fatura çıkıp çıkmadığını nereden görebilirim?

Eki Görüntüle 1504015

Hayırlı olsun hocam. Türk Telekom'dan fatura çıkacaksa diğer ay çıkar büyük ihtimal, https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/fatura-sorgulama-odeme/internet buradan hat sahibinin TC'si ile sorgulayabilirsiniz. Ağustos ayının normal faturası harici ek bi ödeme çıkmaz büyük ihtimal, tam zamanında iptal olmuş çünkü.
Konuyu tamamen okudum hocam elinize sağlık. Anladığım kadarıyla taahhüt bitmeden 2 gün önce arayıp taşıma işlemlerini başlatacağım. Türk Telekom'u arayıp devam etmeyeceğimi söylememe gerek var mıydı?

Taahhüt bitmeden 1-2 hafta önceden internetten başvuru yapın Netspeed'e. Çünkü evrakları çıkartıp kargolama süreciniz olacak. Evraklar onlara ulaştığında ne zaman taşıma işlemini başlatalım diye arayacaklar, ona 2 gün öncesini söylemeniz iyi olur çünkü maksimum 48 saat sürüyor taşıma işlemi.

Türk Telekom sizi arar taahhüt yenilemek için, onay vermeyin. Bizde böyle olmuştu yani.
Ayrıca Netspeed'e internetten başvuru yaparken referans kodu soracak, bir Netspeed kullanıcısının referans kodunu girin. Karşılıklı olarak 10 TL indirim alacaksınız her ay. Benimkini de kullanabilirsiniz eğer etrafınızda Netspeed kullanan yoksa.

Taahhüt bitmeden 1-2 hafta önceden internetten başvuru yapın Netspeed'e. Çünkü evrakları çıkartıp kargolama süreciniz olacak. Evraklar onlara ulaştığında ne zaman taşıma işlemini başlatalım diye arayacaklar, ona 2 gün öncesini söylemeniz iyi olur çünkü maksimum 48 saat sürüyor taşıma işlemi.

Türk Telekom sizi arar taahhüt yenilemek için, onay vermeyin. Bizde böyle olmuştu yani.
Ayrıca Netspeed'e internetten başvuru yaparken referans kodu soracak, bir Netspeed kullanıcısının referans kodunu girin. Karşılıklı olarak 10 TL indirim alacaksınız her ay. Benimkini de kullanabilirsiniz eğer etrafınızda Netspeed kullanan yoksa.
Tamamdır hocam sizin referans kodunuzu kullanırım büyük ihtimal. Teşekkür ederim yardımınız için <3

@bugraesk hocam akşam saatlerinde internet aktif oldu. Hız değerleri bu şekilde. Türk Telekom'dan da birkaç SMS geldi iptal ile alakalı. Türk Telekom'dan fatura çıkıp çıkmadığını nereden görebilirim?

Adsız.png

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1504015

Hayırlı olsun hocam. Türk Telekom'dan fatura çıkacaksa diğer ay çıkar büyük ihtimal, https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/fatura-sorgulama-odeme/internet buradan hat sahibinin TC'si ile sorgulayabilirsiniz. Ağustos ayının normal faturası harici ek bi ödeme çıkmaz büyük ihtimal, tam zamanında iptal olmuş çünkü.

Çözüm
Çok sağ olun hocam. İyi günler.

Hayırlı olsun hocam. Türk Telekom'dan fatura çıkacaksa diğer ay çıkar büyük ihtimal, https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/fatura-sorgulama-odeme/internet buradan hat sahibinin T.C.'si ile sorgulayabilirsiniz. Ağustos ayının normal faturası harici ek bir ödeme çıkmaz büyük ihtimal, tam zamanında iptal olmuş çünkü.

Hocam 2 gün öncesinden gelirse bitmeye yakın taahhütlü olana cayma bedeli çıkmaz mı, ben de Netspeed geçeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 2 gün öncesinden gelirse bitmeye yakın taahhütlü olana cayma bedeli çıkmaz mı, ben de Netspeed geçeceğim.

Onlar zaten Taahhüt bittiği zaman işlemi gerçekleştirecekler.
Siz bir nevi vekâlet veriyorsunuz. Onlar sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda işlemi sizin adınıza gerçekleştiriyorlar.

Türk Telekom yine de fatura kesiyor maalesef. Bende Türnet'e taşıma işlemi gerçekleştirdim. (Geçen sene)
Türk Telekom bana 14 TL fatura çıkardı.
Bende bunu TurkNet'e göstererek 14 TL cayma bedeli olarak faturamdan düşmesini istedim.
TurkNet hemen yan çizdi. Yok efendim, biz sadece cayma bedeli olarak fatura edilen ücret miktarını indirim olarak uygularız.(Bu 14TL kullanım bedeli olarak faturalandığı için. Bu ücret onları ilgilendirmezmiş.)
Yani 14 TL yine bana kilitlendi.

Hocam cayma bedeli çıkabilir evet o yüzden taahhüdünüzün bittiği vakitten sonra aktif edilmesini söylüyorsunuz. Onlar oraya not ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı