Türk Telekom taahhüt iptali

• Konuyu başlatan Shouz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

Shouz

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar TurkNet altyapı sorgulamada 1 gigabit internet çıktı, bu pakete geçmek istiyorum fakat Türk Telekom'da taahhüdüm var 2 yıllık 2023'ün 2. ayında bitiyor eğer iptal edersem ne kadar ödemem gerekir veya para ödemeden çıkabilir miyim? Şu anki paketim 150TL.

1641145322181.png

Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre kararda, “Süresi bir yıldan daha uzun taahhütlü sözleşmeden davacının (tüketici) herhangi bir sebep göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman fesih hakkına sahiptir” değerlendirmesi yapıldı.

Kararlara göre cayma bedeli ücreti ödemeden çıkabilirsiniz.

Kaynak: 24 ay taahhütlü interneti iptal edenler cayma bedeli cezası öder mi? 24 ay taahhütlü İnternet iptal edilir mi?
Evet böyle birşey var. Tahahhüt geçersiz sayılıyor. İmzanız kanundan üstün değil. Mahkeme ile uğraşırım diyorsanız geçin direkt.

Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre kararda, “Süresi bir yıldan daha uzun taahhütlü sözleşmeden davacının (tüketici) herhangi bir sebep göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman fesih hakkına sahiptir” değerlendirmesi yapıldı.

Kararlara göre cayma bedeli ücreti ödemeden çıkabilirsiniz.

Kaynak: 24 ay taahhütlü interneti iptal edenler cayma bedeli cezası öder mi? 24 ay taahhütlü İnternet iptal edilir mi?
Bazı firmalar bundan dolayı ismine cayma bedeli değil indirim bedeli diyor. Kullanılan paketin normal fiyatını 300 lira yapıp indirimle 150 lira yapıyorlar. Siz şikayet etseniz de bu kullandığınız indirimlerin farkını istiyorlar. Ne kadar doğru bilmiyorum ancak buna dikkat etmenizde fayda var.

Arkadaşların yazdığı gibi 1 yıldan uzun süreliyse ayrılabiliyorsunuz. Yalnız Türk Telekom'un kolay bırakacağını sanmıyorum tüketici hakem heyetine başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

Öncelikle imzaladığınız sözleşmeyi açın okuyun. Firmalar artık 12+12 ay sözleşme imzalatıyor. Eğer sözleşmeniz bu şekildeyse cayma bedeli konusunda THH'den red cevabı alırsınız. Turknet 480 TL'ye kadar olan cayma bedelini karşılıyor. TT MH'yi arayıp cayma bedelini öğrenip duruma göre karar veriniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı