Türk Telekom taahhüt iptali

Acrux1

Kilopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere yasalara göre 24 ay olan taahhütlerde 12 ay geçtikten sonra istediğimiz zaman cayma bedeli olmadan taahhüdü bitirebiliyoruz. Ama Türk Telekom müşteri hizmetlerine durumu izah etmem halinde bu bizi kapsamıyor, taahhüt sözleşmesi yanınızda mı okuyalım, böyle bir şey olsaydı biz 24 ay taahhüt sözü vermezdik hiçbir tarife/kampanyamızda gibi şeyler söylüyorlar. Anlamıyorum bu bizi kapsamıyor demek ne demek ya? O zaman bende dışarıda adam öldüreyim hakimin karşısında hakim bey bu beni kapsamıyor diyeyim.

Böyle bir şey var mı? İnternetten okuyorum herkes tüketici hakem heyetlerine başvuruyor 24 ay taahhüdü iptal ettirmek için. Ama bu çok uğraştırıcı. Eninde sonunda ben haklıyım tüketici hakem heyetlerini yazarsam 6 ay içerisinde cevapladıklarını söylüyorlar. Zaten 6 ay sonunda internet taahhüdü bitiyor. Sizce interneti kolay yoldan iptal ettirmem için bir yol var mı? Müşteri hizmetlerine ne söylemeliyim? Ben iptal ettirmem gerekiyor yasa var dedikçe onlar sürekli boş boş şeyler söylüyorlar. Türk Telekom'a sitesinden şikayet başvurusu gönderdiğim halde onu da takmadılar maalesef.

AAA bu ben dün tüm bak tüm yazdıklarının aynısını yaşadım resmi gazeteden kanunu açtım 52. madde 4cü fıkrasında yazıyor diyorum beni bağlamaz diyor biri şey yazmıştı BTK ya şikayet ettim öyle kurtuldum demişti bende dün şikayet ettim sonuç bekliyorum.

AAA bu ben dün tüm bak tüm yazdıklarının aynısını yaşadım resmi gazeteden kanunu açtım 52. madde 4cü fıkrasında yazıyor diyorum beni bağlamaz diyor biri şey yazmıştı BTK ya şikayet ettim öyle kurtuldum demişti bende dün şikayet ettim sonuç bekliyorum.
BTK'ya tam olarak ne yazdınız hocam bilgi verir misiniz? Konuda belirtilen kanundan yola çıkarak mı iptal bekliyorsunuz.

Türk Telekom şirketi taahhüdü mü bozmuyor bozmak için benden 700 lira istiyorum şu madde şu fıkradaki kanunu dinlemiyor bizi ilgilendirmiyor diyorlar falan dedim. Tabi ki resmi ve düzgün bir dille.

Açıkçası BTK'ya yazdıktan sonra bir şey değişeceğini düşünmüyorum. Çünkü BTK şikayet başvurularını şikayet ettiğimiz firmaya gönderiyor. En iyisi Tüketici Hakem Heyetleri ama kim bilir ne zaman cevap gelir :(
Ve ek olarak @OziMozi sen Hizmet Numarası yerine ne yazdın BTK'ya şikayet gönderirken? Hizmet numarasını bilmediğim için ben ev telefonu numarasını yazdım. Ev telefonu ile internetin bir ilişkisi var diye biliyorum. Umarım doğru yazmşımdır

Yeni konular

Geri
Yukarı