Türk Telekom tarafından verilen modemi kullanmak zorunlu mu?

Şu kablolar hocam. Bildiğim kadarıyla bunlar CAT6 falan değil. Bunlar iyi mi oluyor? Tam bilmiyorum da sistemi.
TT'nin kendi telefon kablosu. Dayanıklıdır, bakır kalitesi aşırı iyidir. Kimisinde 8 aboneye yetecek kadar tel bile görebilirsiniz.

Bu kablolar Türkiye şartlarında xDSL için en iyisi. Bir yerinde aşınma veya paslanma olmadıkça 40-50 yıl hizmet verebilir.

VDSL altyapıda siz aksini istemedikçe modem ücreti ödemezsiniz. Haliyle eldeki modemi kullanabilirsiniz. Sorun olmaz. Her ay modem ücreti ödediğiniz durum FTTH veya FTTB'de karşımıza çıkıyor.

Olay iç tesisatta biter. İç tesisat ne kadar verimliyse size söylenen hıza o kadar yakın olursunuz. Saha dolabına 50 metre olup, 10Mbps alamayan kişiler çok gördüm...

Hocam az önce Türk Telekom ekipleri geldi. Fiber kabloyu çektiler odaya kadar. Şimdi de internet sağlayıcısının ekipleri gelip interneti bağlayacaklarmış. Fiber kabloyu odaya kadar çektiler ve gittiler. İç tesisatı ise yapmadılar. İç tesisat her odaya daha fazla internet için dedi. Doğru mudur?

Saçmalalmış. Her odaya ve odanın içindeki cihazlara bağlantı yapmayacak. Router ve ONT'yi kurup gidecek.
Teşekkür ederim abi. Sabah kurup gittiler akabinde aktive de oldu zaten. Şu anda da kullanıyorum. Değerlerini atıcam bakar mısın bi 😊
Yüksek değerli olanı 5ghz'de test ettim. Düşük olanı 2.4 ghz'de test ettim. Kablosuz bağlantıyla.

Teşekkür ederim abi. Sabah kurup gittiler akabinde aktive de oldu zaten. Şu anda da kullanıyorum. Değerlerini atıcam bakar mısın bi 😊
Yüksek değerli olanı 5ghz'de test ettim. Düşük olanı 2.4 ghz'de test ettim. Kablosuz bağlantıyla.

Aaa ss'i atmıyor nedense.

Geri
Yukarı