Türk Telekom (Tip 9) Erişim Kabini Nedir?

Daha fazla  
Sevgili arkadaşlar merhaba, bugün apartmanımızın önüne şöyle bir dolap koyuldu resimleri ekleyeceğim. Ben şu anda Millenicom kullanıyorum 35 Mbps paket olarak bu konulan dolap nedir acaba avantajları nelerdir 1.5 ay önce apartman adına gidip konuşmuştum santral dolabına önceden 211 metre gözüküyordu mesafe şu anda 0 metre gözüküyor daha aktif etmediler galiba apartman olarak başka ne yapmamız gerekiyor 8 yıllık bir binadayız VDSL olarak kullanıyoruz maksimum hız olarak 65 Mbps gözüküyor şu anda. Bu dolap aktif olduktan sonra hangi hızda kullanabiliriz ve bu dolap fiber mi acaba biraz uzun oldu kusura bakmayın. Bilgim olmadığı için sormak zorunda kaldım apartmana haber vereceğim. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Dosya Ekleri

• IMG_20210224_183252.jpg
    IMG_20210224_183252.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 699
  • IMG_20210224_183300.jpg
    IMG_20210224_183300.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 500
  • IMG_20210224_183310.jpg
    IMG_20210224_183310.jpg
    75,5 KB · Görüntüleme: 482
Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili arkadaşlar merhaba, bugün apartmanımızın önüne şöyle bir dolap koyuldu resimleri ekleyeceğim. Ben şu anda Millenicom kullanıyorum 35 Mbps paket olarak bu konulan dolap nedir acaba avantajları nelerdir 1.5 ay önce apartman adına gidip konuşmuştum santral dolabına önceden 211 metre gözüküyordu mesafe şu anda 0 metre gözüküyor daha aktif etmediler galiba apartman olarak başka ne yapmamız gerekiyor 8 yıllık bir binadayız VDSL olarak kullanıyoruz maksimum hız olarak 65 Mbps gözüküyor şu anda. Bu dolap aktif olduktan sonra hangi hızda kullanabiliriz ve bu dolap fiber mi acaba biraz uzun oldu kusura bakmayın. Bilgim olmadığı için sormak zorunda kaldım apartmana haber vereceğim. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Kutu işte ankastre kutusuna giden kablonun diğer ucu. Bu kutuda Türk Telekom'a bağlı.

Aynı dolaptan bizim binanın 5 metre ilerisinde 95 Mbps hız alabiliyoruz.

Bahsi geçen dolap VDSL hizmet veriyor. Siz, hali hazırda başka saha dolabından VDSL hizmet aldığınız için sizi etkilemeyecektir.
Anladım hocam gerekirse millenicom dan çıkarım fakat şu anda sorgulayınca adresinizde boş port yok diyor. Bu kutu yeni portlar getirmedi mi acaba ya da daha aktif olmadı mı çünkü yeni bir kutu daha getirmişler kablonun geldiği noktaya onda türk telekom bağlayan kullanıcıları aktarmışlar benle birlikte biri daha millenicom kullanıyorlar sadece biz 2 miz eski kutuda kalmışız şimdi gidip baktım türk telekoma mı geçmem gerekiyor acaba ?

Bu kutu port sorunu için konulduysa, aktif olduğunda sorun çözülür. Muhtemelen bir miktar (5-10 Mbps) hız artışı bile olabilir.

TT'ye geçmeniz durumu değiştirmez. Planlama nasıl yapıldıysa öyle devam eder...
Hocam aynı binada oturduğum ablam 16 numara ben 2 numarada oturuyorum gidip baktım o Türk Telekom abonesi pingi 37 den 8'e düşmüş benim ise hala 36 gözüküyor gidip küçük kutuya baktım binaya gelen ben hariç bütün aboneleri yeni kutuya geçirmişler millenicom müşteri hizmetlerini mi aramam lazım gelip onlarında yeni kutuya geçirmesi için hakkınızı helal edin sizinde yoruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı