Türk Telekom tracert testi

myelin

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, oyunlarda sürekli bir ping var nedeni de paket losstan sanırım ama bunu nasıl engelleyebilirim? Kablo kullanıyorum ve internete sadece ben bağlıyken bile ping giriyor. Türk Telekom'u mu aramalıyım? Nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum 5 aydır idare etmeye çalışıyorum çok sıkıldım bu durumdan. 5 ay önce böyle bir sorun yoktu kablosuz bile ping girmiyordu şimdi her türlü pingim var. Tracert testini de attım sorun nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 133
Son düzenleyen: Moderatör:
2. kısımda bulunan cihaz(saha dolabı veya OLT olduğunu düşünüyorum) kaynaklı olabilir.

3. kısım henüz patlamamış ama sonu 2. kısım gibi olacak.

Mail atıp 2. ve 3. kısımda sorun olduğunu belirtin. Hatta müdürlük yakınsa yüz yüze görüşmek daha mantıklı olabilir.

2. kısımda bulunan cihaz(saha dolabı veya OLT olduğunu düşünüyorum) kaynaklı olabilir.

3. kısım henüz patlamamış ama sonu 2. kısım gibi olacak.

Mail atıp 2. ve 3. kısımda sorun olduğunu belirtin. Hatta müdürlük yakınsa yüz yüze görüşmek daha mantıklı olabilir.
Tekrar yaptım bu sefer daha az ping görünüyor, değişiyor sürekli. Nereye mail atacağım TürkTelekom'a mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    6,7 KB · Görüntüleme: 112
Evet, Twitter üzerinden bile ulaşsanız yeterli. Şansınızı deneyin.
Evet yanıt verdiler, sms üzerindende haber verdiler şikayetinizi aldık diye, çok sağol.. Ama küçük bir şey soracağım merak ettiğimden. Bu Tracert'i oyunda tam 300-400 ping alırken kontrol ettim. Hepsi pingli nerdeyse gördüğün gibi, 2. kısım tüm kısımları mı etkiledi? Yoksa hepsinde bir sorun mu var? Birde evde herkes uyuyorken çektim bunu biri bir şey indirmiyor yada izlemiyor. Bu SS'i ona göre atacağım TürkTelekom'a.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleme:
Evet yanıt verdiler, sms üzerindende haber verdiler şikayetinizi aldık diye, çok sağol.. Ama küçük bir şey soracağım merak ettiğimden. Bu Tracert'i oyunda tam 300-400 ping alırken kontrol ettim. Hepsi pingli nerdeyse gördüğün gibi, 2. kısım tüm kısımları mı etkiledi? Yoksa hepsinde bir sorun mu var? Birde evde herkes uyuyorken çektim bunu biri bir şey indirmiyor yada izlemiyor. Bu SS'i ona göre atacağım TürkTelekom'a.
Hepsinin bu kadar yüksek olup, Viyana'ya 47ms'de ulaşmanız imkansız.

Muhtemelen ilgili cihazlar ping komutuna geç cevap veriyordur diye düşünüyorum. Yoksa 47ms'den yüksek değerler görülmesi gerekli.

Hepsinin bu kadar yüksek olup, Viyana'ya 47ms'de ulaşmanız imkansız.

Muhtemelen ilgili cihazlar ping komutuna geç cevap veriyordur diye düşünüyorum. Yoksa 47ms'den yüksek değerler görülmesi gerekli.
Anladım, çok teşekkür ederim. Umarım problemimi çözebilirler.

Probleminiz çözülürse yazarmısınız.
Tabii ki.
TürkTelekom kullanan herkese -başta bana- Allah sabır versin ya. Böyle bir şey yok aramıyorlar 2 defa sms geliyor aradık, ulaşamadık lütfen 444 1 444'ten bilgi alın diye. 444 1 444'ü arıyorum bir ton saçma sapan şey söylüyorlar yok onlar sizi tekrar arar falanda filanda. Ulaşmak bile zor. (Aradıklarıda yok)

Son düzenleme:
Tabii ki.
TürkTelekom kullanan herkese -başta bana- Allah sabır versin ya. Böyle bir şey yok aramıyorlar 2 defa sms geliyor aradık, ulaşamadık lütfen 444 1 444'ten bilgi alın diye. 444 1 444'ü arıyorum bir ton saçma sapan şey söylüyorlar yok onlar sizi tekrar arar falanda filanda. Ulaşmak bile zor. (Aradıklarıda yok)
Türk Telekom'un hız sorunu var ama altyapının güçlü olduğu yerlerde pingi çok düşük diyebilirim.Tee Mersin'den İstanbul'a 16 ms alan bir sürü arkadaşım var...

Yeni konular

Geri
Yukarı