Türk Telekom Ücret Artışı İçin Araması

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, bugün sizlere arkadaşımın yaşadığı bir olaydan bahsedeceğim.
Saat 13.20 civarında arkadaşım ile otururken, arkadaşıma 444 1 444'den yani Türk Telekom Müşteri hizmetlerinden arama geldi. Müşteri temsilcisi, arkadaşıma internetin limitsiz olmadığı dönemde 50 GB AKN'li 35 Mbps hızında internet kullandığını ve 75 TL ödediğini, ancak şimdi interneti sınırsız olduğu için bu paketin 130 TL fiyatının olduğunu ve önümüzdeki aydan itibaren faturasını ya 130 TL ödemeyi kabul etmesi gerektiğini ya da 75 TL karşılığında 200 GB kotalı 24 Mbps hızı olan bir pakete geçmesi gerektiğini söyledi.

Arkadaşım da müşteri temsilcisinin kendisine mantıklı bir düşünme süresi tanımadığı için, alelacele 24 Mbps hızı olan sınırsız internet paketine 99 TL karşılığında geçiş sağladı. Tabi ki bu kafa karışıklığı geçtikten hemen sonra müşterinin mağdur edilmesi sebebi ile BTK şikayeti oluşturduk ve Türk Telekom Özel Müşteri Yönetimine bir mail attık. Az önce Türk Telekom Genel Müdürlüğünden arayarak ses kaydının dinlendiğini, müşteri temsilcisinin neden böyle bir şey yaptığını anlayamadıklarını ve özür dilediklerini belirttiler. Arkadaşıma da eski internet hızı ve fiyatının geçerli olduğunu belirttiler.

Gelelim bu konu hakkında benim düşüncelerime. Bence Türk Telekom belirli bir ekip oluşturarak, abone araması yaptırıp, kandırabileceği abonelerinin peşine düşmüş durumda. Biz konunun peşine düştük ancak bununla uğraşmayacak binlerce insan bulabileceklerine inanıyorum. Konuyu açma sebebim de siz değerli arkadaşlarımın dikkatli olması. Selametle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telekom firmasını kullanmak: hırsıza kapıyı açık bırakıp sonra benim evimi soydular demekten farksız. Tez vakitte kurtularak cebiniz ve kafanızı rahatlatabilirsiniz.

3 Aydır portum yok diye beklemiştim, ozelmusteriye mail attım ve 2 gün içerisin de port bağlayacaklarını söylediler, ama turktelekoma gidip başvuru yapmamı söylediler, gittim başvurumu yaptım. Başvurumu yaparken paket satmak için çok israr ettiler, başka İSS yok dediler mağalleniz de, bende mecbur portu bağlamazlar belki diye 35 Mbps olan paketi almak zorunda kaldım. Şimdi caymak istiyorum, netspeed geçebilir miyim acaba? cayma bedeli ne kadar çıkar? Cayarsam portu alır götürürler diye de korkmuyor değilim.

3 Aydır portum yok diye beklemiştim, ozelmusteriye mail attım ve 2 gün içerisin de port bağlayacaklarını söylediler, ama turktelekoma gidip başvuru yapmamı söylediler, gittim başvurumu yaptım. Başvurumu yaparken paket satmak için çok israr ettiler, başka İSS yok dediler mağalleniz de, bende mecbur portu bağlamazlar belki diye 35 Mbps olan paketi almak zorunda kaldım. Şimdi caymak istiyorum, netspeed geçebilir miyim acaba? cayma bedeli ne kadar çıkar? Cayarsam portu alır götürürler diye de korkmuyor değilim.
Hattını taşırsan sıkıntı olmaz ve cayma bedeli tuzlu olur arayıp sorman gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı