Türk Telekom VDSL rezilliği

Waltz

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Türk Telekom 24 ay taahhütlü 16 Mbit sınırsız internet tarifesini kullanıyorum. Aylık 90 lira ödüyorum. Bugün altyapımın VDSL 100 Mbit'e kadar desteklediğini öğrendim. Taahhütüm haziran 2021'de bitiyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda, taahhüt iptal etmek istediğimde 700 küsur cayma bedeli çıkarıyorlar. İptal etmeden Türk Telekom üzerinden VDSL'e geçeyim diye aradım aylık 140 lira fiyat çekiyorlar. Başka ISS'lerden paketlere bakıyorum 50 Mbit 85 90 civarı veriyorlar. Elim kolum bağlı internette 24 ay taahhüt geçersiz 1 yıldan uzun taahhütler geçersiz diye bir şey gördüm. Sizce doğru mu cayma bedelini ödemeden aboneliği iptal edebilir miyim?

İmzaları attıysan bir şey değiştiremezsin ancak başka operatörler cayma bedelinin bir kısmını ödüyor, araştırabilirsin.

Türk Telekom 24 ay taahhütlü 16 Mbit sınırsız internet tarifesini kullanıyorum. Aylık 90 lira ödüyorum. Bugün altyapımın VDSL 100 Mbit'e kadar desteklediğini öğrendim. Taahhütüm haziran 2021'de bitiyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda, taahhüt iptal etmek istediğimde 700 küsur cayma bedeli çıkarıyorlar. İptal etmeden Türk Telekom üzerinden VDSL'e geçeyim diye aradım aylık 140 lira fiyat çekiyorlar. Başka ISS'lerden paketlere bakıyorum 50 Mbit 85 90 civarı veriyorlar. Elim kolum bağlı internette 24 ay taahhüt geçersiz 1 yıldan uzun taahhütler geçersiz diye bir şey gördüm. Sizce doğru mu cayma bedelini ödemeden aboneliği iptal edebilir miyim?

16 Mbps hıza 90 TL verirken bence daha çok şikayet etmeliydiniz. 100 Mbps için 140 TL sizin ödediğiniz fiyata göre daha ucuz kalıyor. 1 yıldan uzun taahhütler için tüketici haklarına başvuru yapabilirsiniz.

16 Mbps hıza 90 TL verirken bence daha çok şikayet etmeliydiniz. 100 Mbps için 140 TL sizin ödediğiniz fiyata göre daha ucuz kalıyor. 1 yıldan uzun taahhütler için tüketici haklarına başvuru yapabilirsiniz.
Malesef 100mbit internete değil vdls 35 mbite bu kadar para istiyorlar benim anlamadığım konuda bu zaten.
Rezillik bir durum yok, adamlara sen 2 yıl kalma sözü vermişsin onlarda sana çok daha pahalı olan paketi uygun fiyattan vermişler. Sözleşmede cayarsanız ne olacağı yazıyordur.
Çok daha pahalı olan paket nedir dostum?
Kanun gereği 1 yıldan uzun süren taahhütler geçersizdir.

Siz 1 yılı çoktan doldurmuşsunuz. Haliyle Tüketici Hakem Heyetine başvurup iptal edebilirsiniz.
Öyle fakat bu adamlar yasal dolandırıcı olduğundan 1+1 taahhüt yaptıklarını söylüyorlar.

Başlangıç tarihi 2019 ve öncesi olan ve devam eden taahhütler için Telekom'da kampanya var. Yeni taahhüt eklemeden paketini değiştirebiliyorsun.

Web sayfasında kontrol etmeni öneririm.

Maalesef 100Mbit internete değil vdls 35 Mbit'e bu kadar para istiyorlar benim anlamadığım konuda bu zaten.

Çok daha pahalı olan paket nedir dostum?

Öyle fakat bu adamlar yasal dolandırıcı olduğundan 1+1 taahhüt yaptıklarını söylüyorlar.

Ödediğiniz fiyata fiber internet veriyorlar.

Durumumuz tamamen aynı bir gelişme alırsanız yazın bu konuyu takip edeceğim. (2019'un 3.Ayında Türk Telekom 24 ay taahhütlü 16Mbit sınırsız aldım ve bende 90 TL ödüyorum. İptal etmek istediğimde bana da 800 küsur cayma bedeli çıkardılar.)

Durumumuz tamamen aynı bir gelişme alırsanız yazın bu konuyu takip edeceğim. (2019'un 3.Ayında Türk Telekom 24 ay taahhütlü 16Mbit sınırsız aldım ve bende 90 TL ödüyorum. İptal etmek istediğimde bana da 800 küsur cayma bedeli çıkardılar.)
Valla evde pandemiden dolayı kalabalık olduğumuzdan mecburen interneti iptal etmek yerine 35 MBit tarifeye geçtim. Gayet iyi duruyor. 130 TL alıyorlar fakat şuana kadar hiçbir sıkıntı çekmedim. Geçen ay 3 günlük internet sıkıntısı çektim onu da faturadan kesip indirim yapmışlar. Türk Telekom'dan böyle şeyler beklemezdim fakat gayet iyi gidiyor şuan. Birde pandemiden dolayı 2 kat Upload veriyorlar. Şuan ki hat değerlerini de paylaşayım:

Dosya Ekleri

• Screenshot (6).png
    Screenshot (6).png
    22,6 KB · Görüntüleme: 54

Yeni konular

Geri
Yukarı