Türk Telekom upload hızı

CAT8 kabloyu döşetecekseniz çok yüksek hızlar alıyor almanız lazım. Türkiye şartlarında bu mümkün olmayacağı için CAT6 yeter.

Ben veri aktarım hızından dolayı öyle dedim arkadaşlar yoksa CAT6'da işini görür tabii ki. (2000MHz Frekans)

CAT8 kabloyu döşetecekseniz çok yüksek hızlar alıyor almanız lazım. Türkiye şartlarında bu mümkün olmayacağı için CAT6 yeter.
Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. 50 Mbps hız için CAT5 bile yeter. Sağlam olsun diye CAT6 alın diyorym bende.
Modem içinde hocam WİFİ çekim gücünden memnun değilseniz internete VDSL 5GHz modem yazın. Araştırıp videolarını izleyin. Beğendiğinizi alın.

Tamam teşekkürler.

Bence müşteri hizmetlerini bir arayın. Ben de 16 mbps kullanırken 9'a düşürmüşlerdi. Arayıp düzelttirmek gerekli.
Hiçbir şey hiçbir şekilde düzelmiyor. Ne kadar uğraştığımı bilemezsiniz. Sadece bu hız değil bağlatmak için bina olarak 1.5 yıl uğraştık. Türk Telekom dünya üzerine gelmiş en kötü hizmet veren internet sağlayıcısıdır. Daha kötüsü yoktur.

Sen kötü hizmet alıyorsun diye “Türkiye'nin çoklu oyuncusu” Türk Telekom, 31 Aralık 2019 itibarıyla 14, 6 milyon sabit erişim hattı, 11, 4 milyon genişbant, 3, 5 milyon TV ve 22, 9 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Burada ben asla fanboyluk yapmıyorum ama Türk Telekom bana göre Türkiye'de en sağlam hizmet sağlayıcısı.

Hocam herkesin görünüşe saygımız var. Sen Türk Telekom'u seviyor olabilirsin fakat gruptaki 10 kişiden 7 si beğenmiyor. Buda demek oluyor ki ortada sıkıntılı bir durum var ki bu kadar kişi mağdur oluyor.

Ne kadar hizmet veriyorsa o kadar iyidir genellemesi biraz gülünç değil mi? Ben de ilk başta tercihimi Türk Telekomdan yana kullandım lakin gel gelelim ki rezaltin daha üstü bir durum. Ama taahhüt yüzünden 2021 kadar değiştirmem zor. Ben parasını ödeyip değiştireceğim fakat dediğim gibi bunu ödeyemeyen binlerce insan var. Bir kere hatayı yaptın mı uzun süre kalabiliyorsun. Fakat dediğiniz gibi memnun kalan insanlar var. Ama ben bu memnuniyet ve memnuniyetsizliği hiçbir zaman %50 olarak görmedim. 10 kişiden 6-7si memnun kalmıyorsa burada bir sıkıntı var demektir.

Ben 16mbps internet ücreti ödüyorum. Download olarak söylüyorum upload'ı söylemiyorum bile. Aşağıya koyacağım fotoğraftan durumu anlayabilirsiniz.

Bende aşağı yukaru benzer hızlar alıyordum. Binada sadece Kablonet altyapısı olduğundan Kablonet'e geçtim. İyi ki de geçmişim. oksa Türknet gibi taahhütsüz firmalara geçilmeli yoksa taahüt yapılacaksa sadece Kablonet'ten yapılmalı. Bunu ben değil gruptaki çoğu kişi söylüyor bu arada.

Yarın taahhüt ücretimi sorgulayacağım duruma göre hareket ederim. Binamda hangi sağlayıcıların kablolarının olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Burada benim belirtmek istediğim nokta şu arkadaşlar, kullandığınız ISS sağlayıcısında sorun yaşıyorsunuz peki diğer geçtiğiniz platformlarda daha mı sağlıklı sonuçlar alacaksınız size söyleyim söyleyecekleri şey şu alt yapınız çöp ankastre kutunuz sıkıntılı saha dolabına çok uzaksınız kablolarınızı değiştirin modeminizi güncelleyin yine aynı sonuçla karşılacaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…