Türk Telekom upload hızı

Hocam CAT8'e ihtiyacınız olduğunu hiç düşünmüyorum. Şu anki değerlerinize bakarsak CAT5 kablo bile yeterli size. Garanti olsun diye CAT6 alın derim. CAT8'e boşa masraf yapmış olursunuz.
Modem konusunda da ne tür bir bağlantınız var söylerseniz yardımcı olabilirim. Yani VDSL mi Fiber mi?

VDSL

Hocam CAT8'e ihtiyacınız olduğunu hiç düşünmüyorum. Şu anki değerlerinize bakarsak CAT5 kablo bile yeterli size. Garanti olsun diye CAT6 alın derim. CAT8'e boşa masraf yapmış olursunuz.
Modem konusunda da ne tür bir bağlantınız var söylerseniz yardımcı olabilirim. Yani VDSL mi fiber mi?

CAT8 ile aynı fiyattalar değişen bir şey yok ki.

CAT6 50 liraysa, CAT 8 80 lira. Arada 30-40 TL farki boşverin çünkü adam ömürlük döşeyecek. CAT8 veri hızı çok çok yüksek ve dayanıklı.

Hem bu işler zaten paraya dayalı. Verir 500 lira döşerler. 300 liraya CAT6 döşemektense.

bende para sandım maddi noktada sorun yok ama saglam bir modem önerirseniz vdsl sevinirim ben pek anlamıyorum modemler den
Tablo burda. Karar sizin.
cat6-vs-cat7-vs-cat8.png

CAT6 50 liraysa, CAT 8 80 lira. Arada 30-40 TL farki boşverin çünkü adam ömürlük döşeyecek. CAT8 veri hızı çok çok yüksek ve dayanıklı.

Hem bu işler zaten paraya dayalı. Verir 500 lira döşerler. 300 liraya CAT6 döşemektense.
Hocam siz hala anlamadınız beni. Şu an piyasada 50 metre kaliteli bir CAT6 yaklaşık 70-80 TL. Arkadaş binaya CAT8 kablo döşetmekten bahsediyor ve bende diyorumki CAT8 kablonun 3 metresi bile 90 TL'den satılıyor. Hadi diyelim parada sıkıntı yok. Piyasada 30-40 metre CAT8 bulamazsın ve ev kullanıcısı için CAT6 ile CAT8'in hiçbir farkı yok.

CAT8 kabloyu döşetecekseniz çok yüksek hızlar alıyor almanız lazım. Türkiye şartlarında bu mümkün olmayacağı için CAT6 yeter.

Geri
Yukarı