Türk Telekom Upload Hızında Artış

TürkTelekom iyi mi yaptı :D

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

EGPArtyom

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere bütün upload hızları 2 katına çıkmıştı Online'a geçmemiz nedeniyle, sonra hızlar düştü. Fakat Türk Telekom sadece 50, 100 Mbps paketlerindeki 4 Mbps upload hızını 1 Mbps arttırarak 5 Mbps olarak sunuyor artık. Düşünceleriniz nelerdir?

1595681628062.png

Onların yüzünden 40 Mhps'lik upload hızımı 5 Mhps'e düşürdüler.
Bu sefer neyin peşindeler?

İçerik üretmeyen insanların o kadar fazla upload'a ihtiyaç duymadığını düşünüyorum. Bulut işleri için evet, güzel oluyor ama 1-2 Mbps'nin davasını yapmayı anlamıyorum.

Hipernet ya da Fibernet paketleri kullanmayanlar ne yapsın? 1 Mbps bile alınamıyor.

Ülkede adam akıllı değişiklik olmadığı sürece upload'daki bu tip ufak değişiliklere böyle sevinilecek.

5 Mbps yaptık. O yüksek upload aya yol yapacaz :D. Ya bunlar cidden insanlarla dalga geçıyorlar.
İçerik üretmeyen insanların o kadar fazla Upload'a ihtiyaç duymadığını düşünüyorum. Bulut işleri için evet, güzel oluyor ama 1-2 Mbps'nin davasını yapmayı anlamıyorum.

HiperNet ya da fibernet paketleri kullanmayanlar ne yapsın? 1 Mbps bile alınamıyor.

Ülkede adam akıllı değişiklik olmadığı sürece Upload'daki bu tip ufak değişiliklere böyle sevinilecek.

Ben büyükannemden örnek veriyim. İki tane internet hattı var. Biri dükkana biride kendi evine. Dükkanda 12 Mbps ADSL kullanıyor. Evinde 50 Mbps VDSL2 kullanıyor. 5 Mbps upload hızı var. FaceTime yapmak istediğimizde 1080P yapılmıyor. Kısaca upload hızına herkesin ihtiyaçı var.

Hayır olarak oyladım. Artışın iyi olmadığını düşündüğüm için değil. Bu upload hızlarının şaka gibi değerler olduğu için. Maksimum 5 Mbps yerine insanlara seçenek sunulmalı, isteyen 10 Mbps, 20 Mbps gibi upload alabilmeli.

Kapasite yetmiyor falan olaylarını geçiniz. Superonline 20 Mbps'e, Türk Telekom 8 Mbps'e çıkardı. 2 aydır o şekilde kullanıyoruz sorunsuz bir şekilde. Olabiliyormuş demek ki.

Aslında upload falan önemli değil arkadaşlar, olmasa da olur yahu. Bir vakit namaz kılarız Ayasofya'da. Oh mis. Uploadmış falan geçin bunları. :)

Pandemi sürecinde görüldü ki isterseler eğer yükseltebiliyorlar :)
Hayır olarak oyladım. Artışın iyi olmadığını düşündüğüm için değil. Bu upload hızlarının şaka gibi değerler olduğu için. Maksimum 5 Mbps yerine insanlara seçenek sunulmalı, isteyen 10 Mbps, 20 Mbps gibi upload alabilmeli.

Kapasite yetmiyor falan olaylarını geçiniz. Superonline 20 Mbps'e, Türk Telekom 8 Mbps'e çıkardı. 2 aydır o şekilde kullanıyoruz sorunsuz bir şekilde. Olabiliyormuş demek ki.

Aslında upload falan önemli değil arkadaşlar, olmasa da olur yahu. Bir vakit namaz kılarız Ayasofya'da. Oh mis. Uploadmış falan geçin bunları. :)
Konuyu Ayasofya'ya nasıl bağladınız merak ettim :) Aldığınız nefes siyaset olmuş :)

Bildiğiniz üzere bütün upload hızları 2 katına çıkmıştı Online'a geçmemiz nedeniyle, sonra hızlar düştü. Fakat Türk Telekom sadece 50, 100 Mbps paketlerindeki 4 Mbps upload hızını 1 Mbps arttırarak 5 Mbps olarak sunuyor artık. Düşünceleriniz nelerdir?

Eki Görüntüle 623570
Ben esas Upload kotasının kaldırılmasına şaşırdım. 20 GB Upload yapınca Upload hızı 4 Mbps'den 2 Mbps'ye düşüyordu, şimdi devamlı 5 Mbps kalacak. Ancak 5 Mbps yine de küfür gibi bir hız. Hadi tamam 720p yayın rahatlıkla açılabilir ve o sırada oyun da oynanabilir fakat özellikle de bulut depolamaya GB'larca dosya yüklemeniz gerektiğinde 5 Mbps hızla GB'larca dosyayı yüklemek tam bir işkence olacaktır. Yani servis sağlayıcılarının dediğinin aksine Upload hızı sadece oyuncular için değil herkes için lazım. Instagram'da fotoğraf paylaşmak veya WhatsApp'da grup sohbetine fotoğraf atmak da birer Upload örneği. Halen daha servis sağlayıcılarının kafaları basmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı