Türk Telekom vadedilen hızı neden alamıyorum?

Maylovaci

Centipat
Herkese iyi akşamlar. Bu konulardan öyle çok anlamam. İzmir'de oturuyorum ve 1 dakika yürüme mesafesinde internet kutusu bulunuyor. Çevresindeki tüm binalar gibi bize de HiperNet sağladığı sistemde gözüküyor. Biz de 50 Mbps'den 100'e yükselttik. Normalde sabit 43 Mbps alırken 30-35 civarına düştü. Aradık düzelttiler(eski 50 Mbps paketine döndürerek). Benim sorunum neden bu hızı alamadığım. Apartman kapısında bu binada fibernet bulunmaktadır yazıyor. Apartman da eskiden oturanlara sorduğumda anlaşamadık kabloyu kestiler dedi. Ben ne yapmalıyım ki o kutudan kablo bizim eve gelmeli. Uzak bir mesafe de değil.

Dilekçe yazıp durumu bildirin. Altyapıdan yüksek hız verildiğinde garip bir şekilde hız düşüyor.

Hocam bildiğim kadarıyla sizin bir paket alıyorsanız o hızı vermek için evinizin içine kadar kablo döşemek zorundalar. Yoksa içeri kutu koymak zorundalar. Sanki bana o maaliyetten kaçmak için sizi kolay yolla eski pakete çevirmişler gibi geldi. Ben 3 sene önce superonline aldığımda bina içinde kutu vardı fakat kimsede fiber yoktu. 3 kat aşağıdan salonuma kadar ücretsiz kablosunu çkrip bağlantımı yaptılar. Vdsl en düşük altyapısı dahi 100mb destekliyor diye biliyorum.
Bu arada bahsettiğiniz hızla Wifi hızı mı yoksa ethernet bağlantısı mı?

Hocam bildiğim kadarıyla sizin bir paket alıyorsanız o hızı vermek için evinizin içine kadar kablo döşemek zorundalar. Yoksa içeri kutu koymak zorundalar. Sanki bana o maaliyetten kaçmak için sizi kolay yolla eski pakete çevirmişler gibi geldi. Ben 3 sene önce superonline aldığımda bina içinde kutu vardı fakat kimsede fiber yoktu. 3 kat aşağıdan salonuma kadar ücretsiz kablosunu çkrip bağlantımı yaptılar. Vdsl en düşük altyapısı dahi 100mb destekliyor diye biliyorum.
Bu arada bahsettiğiniz hızla Wifi hızı mı yoksa ethernet bağlantısı mı?
Bahsettiğim Ethernet hızı. 120 mbps olarak gözüküyor.
Vdsl 2 desteklediği yazıyordu bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı