Türk Telekom VDSL modem önerisi

Narayanna

Hectopat
Selam arkadaşlar,
Altyapım fibere geçtiği için VDSL paket alacağım.
Ben TP-Link TD-W9970V3 modelini düşünüyordum ama çok fazla ısınma yaptığına dair şikayetler gördüm.
Türk Telekom kullanıcısıyım, VDSL için modem tavsiyesi alabilir miyim?
Ya da bu modeli kullanıp tavsiye eden var mı? Bütçe 200 TL olur, daha pahalı olursa olmadı ikinci el alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ZyXEL VMG 3312-B10B modem var, memnunum ping sorunum yok VDSL2 teknolojisini kullanıyor.

Detaylı bilgiye buradan bakabilirsiniz:

O modemi kullanıyorum sarı bir leke var arkasında. Isınıyor. Ve bir gün sadece ona uğraşarak SNR değerini bir türlü değiştiremedim. Zar zor DNS değiştirdim. Bütçeyi biraz arttırıp bunu öneririm.
Keenetic Omni DSL N300 2x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB Fiyatı (hepsiburada.com)
Teşekkür ederim, o modemi önermiyorsun sanırım. Bunu aldım listeme o zaman.

VDSL paket alacağını söylüyorsun altyapın tam olarak ne? VDSL mi yoksa evin içine kadar fibermi geliyor?

Ve Bursa'da Türk Telekom kullanmanı önermem.
Hocam normal saha dolabına kadar fiber, yani evde yok.
VDSL kullanacağım yani, başka bir İSS'ye mi geç diyorsun yani. 13 yıldır Türk Telekom kullanıyorum.
Hangisi daha verimli peki?

VDSL2 destekli adam akıllı bir modem için en az bütçenizi 300 TL yapmalısınız.
Daha pahalı olursa ikinci el alabilirim hocam, teşekkürler önerin için.

Bende ZyXEL VMG 3312-B10B modem var, memnunum ping sorunum yok VDSL2 teknolojisini kullanıyor.

Teşekkür ederim çok sağ ol. Buna benim de gözüm takılmıştı.

@Narayanna bölgeden bölgeye değişir. Türk Telekom'da CMD'ye ping vie.valve.net yazınca ne kadar çıkıyor bölgende?

Bu modemin Wi-Fi çekim güçü kötü anten bile yok. Modeme gelecek 100 Mbps arkadaş diğer odada 100 Mbps'yi tam alamayacak ne anladım o zaman ben yüksek hıza para vermeye. Keenetic omni DSL daha iyi olur.

@Narayanna bölgeden bölgeye değişir. Türk Telekom'da CMD'ye ping vie.valve.net yazınca ne kadar çıkıyor bölgende?

Bu modemin Wi-Fi çekim güçü kötü anten bile yok. Modeme gelecek 100 Mbps arkadaş diğer odada 100 Mbps'yi tam alamayacak ne anladım o zaman ben yüksek hıza para vermeye. Keenetic omni DSL daha iyi olur.

Ping sonucu çıkan sonuç bu.
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 63ms, Maximum = 65ms, Average = 64ms
Benim aslında Ping sorunum yok, hız testinde en düşük 7 bile alıyorum.
Önerdiğin modeme bakacağım.

@Narayanna değerler kötü. Bursa'da alman gereken oraya 30-36 arası gibi bir değer. Türkiye'ye en yakın CS:GO sunucusunda böyleyse Frankfurt'a daha da yüksektir. Böyle değerin varsa paket kaybıda vardır diye tahmin ediyorum. Aynısı bende yaşıyorum çünkü. Oyun zevkinin içine ediyor.

@Narayanna değerler kötü. Bursa'da alman gereken oraya 30-36 arası gibi bir değer. Türkiye'ye en yakın CS:GO sunucusunda böyleyse Frankfurt'a daha da yüksektir. Böyle değerin varsa paket kaybıda vardır diye tahmin ediyorum. Aynısı bende yaşıyorum çünkü. Oyun zevkinin içine ediyor.

Bu sunucu Türkiye de mi, yoksa Avrupa da mı?
Örneğin Battlefield 5'de Almanya sunucusunda ortalama 60 Ping alıyorum.
Altyapı henüz 3 gün önce fibere geçti, zamanla düzelir sanırsam.

Geri
Yukarı