Türk Telekom VDSL modem önerisi

@Narayanna viyanada bu sunucu Türkiye'ye en yakın oyun sunucularından biri. BF5'te bende de öyle ama iyi deği bu değerler. Altyapın fiber değil VDSL. Ve VDSL'de fiber değil. Fiber için o fiber optik kablonun evine kadar gelmesi gerekir. Zamanla düzelmez uğraşmak isterlerse çok daha düşük verirler. Almanyaya buradan alman gereken 38-45 arası. Superonline fiberi var mı?

@Narayanna viyanada bu sunucu Türkiye'ye en yakın oyun sunucularından biri. BF5'te bende de öyle ama iyi deği bu değerler. Altyapın fiber değil VDSL. Ve VDSL'de fiber değil. Fiber için o fiber optik kablonun evine kadar gelmesi gerekir. Zamanla düzelmez uğraşmak isterlerse çok daha düşük verirler. Almanyaya buradan alman gereken 38-45 arası. Superonline fiberi var mı?

Zaten saha dolabına kadar fiber evime kadar değil, yani tabii ki VDSL olarak hizmet alacağım.
Zaten sorun o, bölgemde Türk Telekom dışında altyapısı olan yok, başkasına geçsem yine aynı altyapıyı kullanacak, yani değişen bir şey olmayacak.
Ben CS oynamıyorum o yüzden değerleri bilmiyorum, haklısın yine de kötü değerler dediğine göre.

@Narayanna aynı altyapı olacak hızın aynı olacak fakat yurt dışı çıkışları değişecek başka bir firmada yükselebilirde düşebilirde. Bu dediğim değerler 4 ay önceydi. Frankfurt'a 38-45 falan şimdi bozdular.

Anladım kardeşim teşekkürler ilgin için, modem işini halledeyim de söylediklerini dikkate alacağım.
Bu arada modemi ikinci elde alabilirim, güvenilir yer veya bildiğin biri varsa söylersen sevinirim.

@Narayanna değerler kötü. Bursa'da alman gereken oraya 30-36 arası gibi bir değer. Türkiye'ye en yakın CS:GO sunucusunda böyleyse Frankfurt'a daha da yüksektir. Böyle değerin varsa paket kaybıda vardır diye tahmin ediyorum. Aynısı bende yaşıyorum çünkü. Oyun zevkinin içine ediyor.
Bursa da yaşıyorum bende. Benim de ping 61 max 62 gözüküyor. Türktelekom kullanıyorum şuanda siz ne önerirsiniz ? Türkcell ile konuştuğumda 37 Türktelekom ile konuştuğumda 47 mbps alabileceğim söylendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı