Türk Telekom VDSL2 altyapı

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Evet tekrar özet geçiyorum. Fiber altyapı başvurusu yaptım işte az kullanıcı olduğundan reddettiler. Sonra Superonline'a yapacaktım ama ona bile yapsam hadi getitir altyapı. Getirir getirmesine de ben kullanamam. Türk Telekom'dan 1.5 yıl daha taahhüdüm var. Ki memnunum açıkçası. Ping olsun hız olsun gayet iyi. Değerleri ekliyorum bakın.

Ekran Görüntüsü (46).png

Şimdilik değerler bunlar. Upload, 1 Ekim'de 7.6'dan 4'lere falan düşer sanırım.
Şimdi ben diyorum ki fiber falan uğraşmasak. Zaten iyi değerler veren bir altyapımız var. Bu altyapıdaki 87 Mbps hız limitini 100'e çıkarma şansımız var mı?
Bakın ben bile ISS'ler hakkında bilgiliyim ama bazı konularda illa ki takılıyorum.
Yorumlarınızı alayım.
Ona göre yarın genel müdürlüğü arayıp teknik Amir'e durumu söyleyeceğim.

Evet tekrar özet geçiyorum. Fiber altyapı başvurusu yaptım işte az kullanıcı olduğundan reddettiler. Sonra Superonline'a yapacaktım ama ona bile yapsam hadi getitir altyapı. Getirir getirmesine de ben kullanamam. Türk Telekom'dan 1.5 yıl daha taahhüdüm var. Ki memnunum açıkçası. Ping olsun hız olsun gayet iyi. Değerleri ekliyorum bakın.

Eki Görüntüle 676178

Şimdilik değerler bunlar. Upload, 1 Ekim'de 7.6'dan 4'lere falan düşer sanırım.
Şimdi ben diyorum ki fiber falan uğraşmasak. Zaten iyi değerler veren bir altyapımız var. Bu altyapıdaki 87 Mbps hız limitini 100'e çıkarma şansımız var mı?
Bakın ben bile ISS'ler hakkında bilgiliyim ama bazı konularda illa ki takılıyorum.
Yorumlarınızı alayım.
Ona göre yarın genel müdürlüğü arayıp teknik Amir'e durumu söyleyeceğim.

Hat değerlerini bir atar mısın?

Benim alt yapı sorguladığımda 82 gözüküyordu. Millenicom aradım onlar da 80 alabilirsiniz dediler. TurkNet'e geçtim 100 paketini alıyorum. Şu an sorunsuz 94 alıyorum. Bana verdiği hız ise tam 100.

Adsız.png

Benim altyapı sorguladığımda 82 gözüküyordu. Millenicom aradım onlar da 80 alabilirsiniz dediler. TürkNet'e geçtim 100 paketini alıyorum. Şu an sorunsuz 94 alıyorum. Bana verdiği hız ise tam 100.

Eki Görüntüle 676184

Saha dolabına yakınsın ama sinyal zayıflaman biraz fazla. Bir ankastreden kısa CAT 6 çekip bakar mısın değerlerine? Büyük ihtimalle daha yüksek alabilirsin ama Türk Telekom dediğimiz firma onu 100 ile sınırlandırsın.

Yani çıkabilir gibi. Çünkü santrale desen yakınım. Ankastre kutudan kısa CAT6 kabloyla test yaptım. 3ms ping çıktı. Bazı fiber altyapılarda bile 5ms altı olmuyor. Saçma.

Senin 5 ms çıkıyor. Benim 300-400 metre saha dolabı uzaklığı ankastre kutusuna 200 metre kablo uzunluğu ve üstüne ekli bir şekilde geliyor. Sonuçta aşağıdaki gibi rezalet.

2020.09.21-21.01.png

Geri
Yukarı