Türk Telekom Altyapı

yasNbae

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmak isteyen bir liseli
Geçenlerde bir konu daha açmıştım neymiş efendim Türk Telekom ile 16'lık alıp 3Mbps'de sürünürken birden bire 68Mbps VDSL atlyapı görmüşüm de inanmışım. Evet yaşandı bu olaylar 1 Haziran'da TT ile sözleşmemiz bitti ve Vodafone'e'e'e'e geçtik(geçeceğiz). Her yerden kontrol ettim, TürkNet, Vodafone'e'e'e, TT ve başka altyapı sorgu siteleri dahil. Hepsi Max 68Mbps gözüküyor demişti. Arayıp sorduğumuz halde neyse adam ona göre geldi ve VDSL modem getirdi taktı falan ve baktılar ki maksimum 12 Mbps alabiliyormuşuz bizim bina da, nasıl böyle bir olay yaşandı anlamadım bütün siteler 68Mbps gösterdiği halde nasıl böyle oldu anlamadım. Bizim bina 13, 14 yıllık bir bina ve bizim buraya hat çekmemişler fakat yanımıza 2 bina yapıldı daha 1 yıl oldu olmadı, sol tarafımızda (belirtmeyeceğim) kişilerin yapmış olduğu ve yaşamış oldu bina var ve onların hızı da Max 58Mbps destekliyor. Sağ bina da ise aynı yıl maksimum 1 yıl oldu olmadı, binanın yarısı normal bina yarısı da sağlık ve yardım yeri belediyenin yapmış olduğu ve onların hızı da maksimum 68Mbps destekliyor. Yani orta da kaldı bizim bina, ne yapabilirim bizim de altyapımızın olması için, kendim yapabileceğim bir şeyler var mı? Yoksa taşınmadan halen bu hızlarda mı kalacağım? Teşekkürler.

Büyük ihtimal sizin daireye ADSL port verdiler. Söyleyin VDSL port ile değişsinler çok zor bir işlem değil zaten. Türk Telekom ile görüş bu konuyu.

Hayır hocam siz hangi portun ADSL hangisinin VDSL olduğunu bulamazsınız. Bulsanız bile o porta hız tanımlanmamış olacak. Türk Telekom'a söyleyin sizin haberiniz olmadan bile halledip giderler.

Arayıp tam olarak ne diyeceğim? Kendim desem yaparlar mı? Bir de Vodafone'e'e'e geçmiş bulunmaktayız şu modem takılınca. Yani şu an Vodafone'e'u mu aramam lazım?

Yoksa taşınmadan halen bu hızlarda mı kalacağım?
Bir süre belki öyle olabilir cünkü TTNET'in artık alt yapısı doldu taşı vdsl'de boş port bile bulunmuyor haliyle sizi adsl'den vdsl'ye gecirmek için boş port gerekiyor o yok ise baya beklersiniz alt yapısı olana kadar yada istek/başvuru vs. Bulunduğum bölgede boş port sorunu yaşıyorum ve temmuz 2'sine çözülecek diye belirtildi.. Göreceğiz..

Benim portum şu an ADSL porta takılı. Ekip yönlendirip VDSL porta geçiş yapılmasi gerek diye söyleyin.

Teşekkürler.
Bir süre belki öyle olabilir cünkü TTNET'in artık alt yapısı doldu taşı VDSL'de boş port bile bulunmuyor haliyle sizi ADSL'den VDSL'ye gecirmek için boş port gerekiyor o yok ise bayağı beklersiniz alt yapısı olana kadar ya da istek/başvuru vs. Bulunduğum bölgede boş port sorunu yaşıyorum ve temmuz 2'sine çözülecek diye belirtildi. Göreceğiz.

Umarım yaparlar ya :)
Konu kapanabilir. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı