Türk Telekom VDSL'den Fibere Geçiş Süreci

vatanseverdayi

Centipat
Arkadaşlar merhaba binamıza fiber geleceği söylendi şu anda VDSL kullanmaktayım ve Türk Telekom'da taahhüdüm var. Mecbur Türk Telekom fibere geçeceğim. Bu fibere geçerken bize modem veriyorlarmış diye duydum bunu almak zorunda mıyım? (Boş yere para vermek istemiyorum) Bu modem paralı mı? Ücretsiz olsa bile ben başkasının modemini evimde tutup (modem kırılabilir, başına bir şey gelebilir) kendimi riske sokmak istemiyorum. Bu süreç nasıl bilen var mı? Tüm fibere geçiş sürecini anlatırsanız sevinirim. Vereceğiniz taktiklere açığım.

Arkadaşlar merhaba binamıza fiber geleceği söylendi şu anda VDSL kullanmaktayım ve Türk Telekom'da taahhüdüm var. Mecbur Türk Telekom fibere geçeceğim. Bu fibere geçerken bize modem veriyorlarmış diye duydum bunu almak zorunda mıyım? (Boş yere para vermek istemiyorum) Bu modem paralı mı? Ücretsiz olsa bile ben başkasının modemini evimde tutup (modem kırılabilir, başına bir şey gelebilir) kendimi riske sokmak istemiyorum. Bu süreç nasıl bilen var mı? Tüm fibere geçiş sürecini anlatırsanız sevinirim. Vereceğiniz taktiklere açığım.
Evet modemi illaki veriyorlar benim tavsiyem o modemi taksınlar gitsinler sonra o modemi değiştir türk telekomun verdiği modemler rezalet onu at dursun bir köşede.

Merhaba.
Apartmana fiber kutusu konulduktan sonra daireye kadar kablonun çekilmesi için başvuru sağlamanız gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra daireye kadar fiberoptik kablo çekilecek ve 1 adet GPON cihazıyla 1 adet modemin kurulumunu onlar yapacaklar.
Modem ücretsiz olarak veriliyor. Taahhüt sonunda modemi sizden geri alıyorlar. Abonelik süresi içerisinde modemi isterseniz kullanabilirsiniz, isterseniz router satın alıp GPON cihazından erişim sağlayabilirsiniz.
Fibere geçerseniz mevcut taahhüt süreniz etkilenmeyecek. Sadece altyapınızı yenilemiş olacaksınız.
Abonelik süresi içerisinde modemi iade edemez/geri veremezsiniz.

Başka soru var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı