Türk Telekom ve ASUS modem internet kopması

kungormus

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar herkese. Yaklaşık 2 gündür internetim her 30-40DK'da bir kopuyor ve 5-10-30 sn aralıklarında gelmiyor yani bazen 5 sn sonra geliyor bazen 30 sn sonra. Ancak modemde herhangi bir ışık sönmüyor, modeme baktığımda herhangi bir sorun göremiyorum. Bilgisayara ethernet ile bağlanıyorum, telefonlara da Wi-Fi ile. Her iki bağlanma yönetiminde de internet aynı zamanda gidip aynı zamanda geliyor. Müşteri hizmetlerini aradım, bir arkadaş yardımcı oldu ya da olduğunu sandı ve çok emin konuştu birkaç işlem yaptım hattınızla ilgili, modeminizi 5 dk kadar kapatıp tekrar açın sorun yaşamayacaksınız dedi. Dedim demek ki bariz bir şey vardı onu düzeltti. Yaptım dediklerini 10 dk sonra aynı sorun devam edince tekrar aradım. Bu sefer biraz tartıştık telefondaki arkadaşla, çünkü kendisi gün içinde yalnızca 3 kere koptuğunu söyledi hattımın, öyle görüntülüyormuş, sorun yokmuş. Dedim ben deli miyim? Neden rahatsız edeyim sizi sorunum olmasa? Hem ben sorunum olduğunu söylüyorum, ekranınızda sorun yok olarak görünmesinin hiçbir anlamı yok dedim. Herhangi bir çözüm, öneri, arıza kaydı vs oluşturulmadı biraz kullanın düzelmezse tekrar arayın dedi... Bu arada şunları da söyledim, Türk Telekom firması (kurumsal olduğunun altını çizdim) bana defolu, özürlü bir hizmet sunuyor şu an. Ben bu internet hizmetinden faydalanamıyorum, sorun yaşıyorum ve sorunumu dile getirdiğim de ise hayır sorun yok deniyor. Üstelik ağlar mısınız güler misiniz bilmiyorum 2 gün önce yeni bir taahhüt yaptım mecburiyetten, başka bir sağlayıcıya geçemiyorum çünkü port sorunu var bulunduğum bölgede, portu da tanıdık vasıtasıyla hallettirmiştik yoksa 6 ay - 12 ay arası bekleyin diyorlardı...
Biraz uzun oldu kusura bakmayın okuyanların zamanını çalmak değil niyetim fakat bu konu hakkında öncelikle internet sorunumu gidermek için ne yapabilirim, sonrasında sorun devam ederse hukuki olarak hakkımı nasıl ararım, çünkü böyle bir internete ayda 120 lira vermek istemiyorum... Hat değerlerimi de paylaşıyorum ekte, anlayan bilen birileri de kontrol eder ve bilgilendirirse çok sevinirim. Daha önce başka sorunlarda yaşamıştım bu sorundan bağımsız, o zaman da modemimi bahane etmişlerdi. ASUS modem aldım daha kaliteli olsun diye 500 küsür lira vermiştim 2 yıl önce, aa modeminiz ASUS ise sorun ondan kaynaklanıyordur minvalinde bir cevap aldım, meğer(!) Türk Telekom interneti/alt yapısı ASUS modemlerde sorun çıkarabiliyormuş, tavsiye etmiyorlarmış. Bunlar söylenmesine rağmen diretmelerim sonucu arıza çözülmüştü ve 1 yıl boyunca aynı modemde sorunsuz internete bağlandım...

Zamanı olmayanlar için özet:

2 Gündür internetimde 30-40DK da bir kopmalar var. Hem Wi-Fi'da hem de ethernet ile bağlandığım bilgisayarımda aynı anda gidiyor ve aynı anda geliyor. Ortalama 15-20 sn kopuyor ve koptuğunda modem ışıklarında bir sorun olmuyor, internet varmış gibi herhangi bir ışık sönmüyor. Türk Telekom arıza göremediklerini, altyapı da sorun olmadığını söylüyor.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerinz de bi sorun görünmüyor, sorun port ile alakalı olabilir bundan 3 yıl önce benimde böyle bir sorunum var idi port değişikliği yaptırmıştım ve sorun düzelmişti siz en iyisi türktelekom bölge müdürü ile görüşmeyi deneyin telefondaki müşteri hizmetleri size malasef yardımcı olamazlar

Bir güncelleme yapmak istedim. Sanıyorum sorun modemden kaynaklı. Çünkü modem arayüzünden modemi yeniden başlattığımda ya da reset atıp baştan kurulum yaptığımda 30-40 dakika sorunsuz devam ediyor fakat sonradan tekrar donmalar, kopmalar (yine modemde internet var olarak gözüküyor) devam ediyor. Gün içinde başka bir modem ile deneyeceğim, garantisi de devam ediyor modemin. Sonuca göre yine bir ekleme yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı