Türk Telekom, Vodafone, Turkcell ve Kablonet deneyimim

Sizin altyapı iyi mi?
İzmir'deki evimde Türk Telekom, KabloNet ve Vodafone Fiber kullandım. Memnun kalmadığım olmadı, hepsi taahhüt ettiği hızları verdiler. Şu anda 200/20 Mbps fiber de kayıpsız geliyor.

Çeşme'de Türk Telekom ADSL var, günümüz için hızları yavaş ama sorun yok. VDSL hizmeti almadım daha kiracı olduğum için. Kız arkadaşımın online dersleri için yetiyor ama bana yeterli değil maalesef.

Karaburun'da Türk Telekom ADSL ve VDSL kullandım. ADSL rezaletti ama VDSL yapı iyi. 50 Mbps hızın 46'sını veriyor.

Aydın ve Ankara'da da Türk Telekom ADSL kullanmıştım yıllar önce, Ankara Bilkent ve Aydın Efeler'de verilen hizmetler yine taahhüt ettikleri üst hızlara çok yakındı.

Türk Telekom dışındakilerini deneyemedim çünkü kendi altyapıları yok. Hatta Türksat ilin hiçbir yerinde yok. Müdürlük, bayii ve şube de açmamışlar. Halbuki büyükşehirde oturuyorum. Büyükşehir bile olmayan illere altyapı çekmişler. Bu ne ayrımcılık!

İzmir de oturuyorum biz de de hiçbirinin altyapısı yok galiba sadece İstanbula çalışıyor bu şirketler.

Ping değerlerimden bahsetmeyi unutmuşum. Hız testi sonuçlarında Vodafone 7, Turktelekom 9, Turkcell 11, Kablonet 8-10 arası değişiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı