Türk Telekom vs Vodafone

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar 8 yıldır komşumuzla ortak internet kullanıyoruz son günlerde anlamsızca ping çıkıyor. Bir anda bazen çıkıyor inmiyor bu yüzden artık tek kullanmaya karar verdim. Başlıkta belirttiğim gibi hangisi daha iyidir ve hangisinde ping sorunu yaşamam? Bir de Türk Telekom internet sitesinde sadece fiber var. VDSL fiyatlarını nereden öğrenebilirim?
Altyapı bilgilerim:

sadsasadads.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom'a geçeceksen şöyle özetleyeyim olayı;
-Başlarsın kullanmaya sıkıntı yok.
-2. haftadan internet gider ararsın.
-2 hafta onla uğraşırsın.
-Düzelir.
-Ping çıkar.
-Ararsın.
-2 hafta uğraşırsın.
-Yaparlar.
-Down hızın yavaşlar.
-Ararsın.
-2hafta uğraşırsın.
-Yaparlar.
-Hop ping 999 olur.
-Ararsın.
-Yaparlar.

Bir bakmışsın taahhüt bitmiş yeni internettesin.

-Düzelir.
-Ping çıkar.
-Ararsın.
-2 hafta uğraşırsın.
-Yaparlar.
-Down hızın yavaşlar.
-Ararsın.
-2hafta uğraşırsın.
-Yaparlar.
-Hop ping 999 olur.
-Ararsın.
-Yaparlar.

Arkadaş Doğru Anlatmış 👍

-Düzelir.
-Ping çıkar.
-Ararsın.
-2 hafta uğraşırsın.
-Yaparlar.
-Down hızın yavaşlar.
-Ararsın.
-2hafta uğraşırsın.
-Yaparlar.
-Hop ping 999 olur.
-Ararsın.
-Yaparlar.

Alakası bile yok fiber ise zaten downloadı düşmez düşse bile Türk Telekom bunu halleder. Ping çıkma olayı genelde kullanıcı kaynaklı adam Wi-Fi ile bağlanıyor. Pingim çıkıyor deyip Türk Telekom'a sövüyor. Ve kablolu bağlanıyor internete bağlı cihaz sayısı 5 kişi. Hepsi internet kullanıyor Türk Telekom'a sövüyor. Altyapı tertemiz, modem iyi, kablolu bağlanıyorsun, interneti kullanan yok ve arka planda internet kullan program yok. Ama yine tüm oyunlarda çıkıyor ise o zaman Türk Telekom kaynaklı. Pingin çıkıyorsa ilk bir kendi kullanımını kontrol et sonra ISS yey istediğin kadar küfür et. Ben bursada yaşıyorum VDSL2 kullanıyorum iç tesisatım kötü. Ona rağmen 30 ping ile CS:GO oynuyorum.
Zaten arkadaşta "fiber" var ise geçsin yok ise TürkNet vs gibi ISS'lere baksın.

Alakası bile yok fiber ise zaten downloadı düşmez düşse bile Türk Telekom bunu halleder. Ping çıkma olayı genelde kullanıcı kaynaklı adam Wi-Fi ile bağlanıyor. Pingim çıkıyor deyip Türk Telekom'a sövüyor. Ve kablolu bağlanıyor internete bağlı cihaz sayısı 5 kişi. Hepsi internet kullanıyor Türk Telekom'a sövüyor. Altyapı tertemiz, modem iyi, kablolu bağlanıyorsun, interneti kullanan yok ve arka planda internet kullan program yok. Ama yine tüm oyunlarda çıkıyor ise o zaman Türk Telekom kaynaklı. Pingin çıkıyorsa ilk bir kendi kullanımını kontrol et sonra ISS yey istediğin kadar küfür et. Ben bursada yaşıyorum VDSL2 kullanıyorum iç tesisatım kötü. Ona rağmen 30 ping ile CS:GO oynuyorum.

İstanbul'da yaşıyorum ve 24 Mbps'lik pakete 76 TL para ödüyorduk TürkNet 85TL'ye yeni geçti 75TL iken 35 Mbps alıyorduk şu an 40 Mbps'lik internet alıyorum LoL eskiden pingim 30'du şu an 13 ve çok fazla uğraştım Türk Telekom'la.

İstanbul'da yaşıyorum ve 24 Mbps'lik pakete 76 TL para ödüyorduk TürkNet 85TL'ye yeni geçti 75TL iken 35 Mbps alıyorduk şu an 40 Mbps'lik internet alıyorum LoL eskiden pingim 30'du şu an 13 ve çok fazla uğraştım Türk Telekom'la.

Türk Telekom İstanbul'da da fena değil. Ama Türkiye'de en iyi olduğu yer bursa. Ben burada paket kaybı yaşadım. 1-2 saat içinde çözüldü. İnternetim gitmişti bana babama mesaj gelmişti. Altyapı çalışması yapılıyor diye. Çok nadiren kesinti oldu. Olduğunda da çalışma olunca oluyor başka türlü olmuyor. Önceden ADSL altyapımızı kullanıyorduk onda internet gidiyordu hep. VDSL geçtik müteahhit berbat iç tesisat dizmiş onu değiştircez şimdi. Ama normal şartlarda altyapı tertemiz ise. Modemde iyi ise ve kullandığın kablolar. İnterneti tek kullanıyorsan ping çıkmaz Türk Telekom'da kolay kolay. Bu her ISS için geçerlidir. Ben müşteri hizmetleri ile konuştuğumda 1 saat abi ile sohbet ettik :D. Bana dediki hiçbir şey bilmeyen biri geliyor bize küfür edip çağırıyor pingim çıkıyor diye. Mesela bende ping sıkıntısı çıkınca ben derdimi anlatıyorum. Kullanım şeklimi dahil anlatıyorum. İlgilenıyorlar hemen. Ama ilden ile değişiyor tabii bu. Adam Hakkari'de mesela düzgün hizmet vermez :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı