Türk Telekom yanlış bilgilerle farklı pakete geçiş için zorluyor

éhu

Kilopat
3 gün önce Türk Telekom ile başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim ki herhangi birinizin başına gelmesin.

Taahhütümüzün bitimine 10 ay var 01.01.2020 tarihinde bitiyor. 20 Mpbs kullanıyormuşum fakat 26 27'yi görüyordum ve 84 TL bir aylık ücreti var. Hat sahibi babam olduğu için öncelikle babam aranıp fiyatların 270 TL'ye çıkacağını acilen başka bir paket yapılması gerektiğini söylemiş. Babam da oğlum anlıyor bu işlerde onu arayın ve taahhütümüzün bitimine 10 ay var demesine rağmen anlaşılmaz, hızlı ve yanlış bilgiler vererek babamı bu pakete geçişe zorlamıştır. Bahsi geçen paket 25 Mpbs 200 GB kotalı ve 2 YIL taahhütlü paket. Kota bitiminde ise internet tamamen kesiyor ve her ek 5GB kota için 5 TL ödüyorsunuz.

Sonradan bu durumdan haberim olduğunda bu duruma itiraz ederek TTNET'i aradım ve yanlış bilgiler verildiği için kandırma söz konusu olduğu için çağrıların dinlenmesini talep ederek bi şikayet kaydı oluşturdum. Sonrasında babama geri dönüş yapılarak herhangi bir taahhütünüzün olmadığını ve istediğimiz an iptal edebileceğimizi söylemişler. Bunun üzerine geri dönüş yaptım fakat öyle bir şey olmadığı söyledi bana. Uzun uğraşlar sonucu TTNET ile herhangi bir sonuç elde edemedim. BTK'ya başvurdum fakat oradan da geri dönüş alamadım. Lakin bu kötü tecrübe bana ödeyeceğimiz cayma bedelinin hesaplanması konusunda yeni bir şeyler öğretti. Şöyle ki eğer internetinizi tamamen kapatmak isterseniz ödeyeceğiniz cayma bedeli 2 şekilde hesaplanıyormuş;

1-Taahhütün başlangıcından itibaren faydalandığınız indirimler toplamı,
2-Taahhütün bitimine kadar olan faydalanacağınız indirimler toplamı.

Bunlardan hangisi daha düşük çıkıyorsa cayma bedeli o oluyormuş. Biz de taahhütü yeni yaptığımız için cayma bedeli olarak ilk ayın indirim tutarı 65 TL gibi bir ücret çıktı. Bu sayede hattımızı iptal edip Türknet'e geçiyoruz. Okuduğum yorumlar vasıtası ile iyi olduğunu duydum eğer Türknet kullanıcıları varsa yorumlarınızı beklerim.

Son olarak TTNET kullanan ailenizi, babanızı, akrabalarınızı uyarın böyle bir sorunu onlarda yaşamasın.

Sağlıcakla kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türknet kullanıyorum ilk olarak ADSL paket sundular talepte bulundum iki gün sonra döndüler ve hattımı VDSL olarak güncellediler. Santral kapımın önünde olduğu için 5 MS gibi bir gecikme değerine sahibim. İnternet hızım 33 MBPS Download 3 MBPS Upload olarak alıyorum fakat bu son zamanlarda akşamları ping artışı var talepte bulundum bekliyorum. Çoğu kullanıcı akşamları ping sorunundan şikayetçi.

Öncelikle geçmiş olsun Turknet kullanıyorum en büyük eksisi müşteri hizmetleri olmaması yani sorun çıkmadığı sürece internet turknet iyi :) Hızım: D:40 Mbps U:7.5 Mbps cayma bedelinizin 120 tl'ye kadar kısmınıda turknet ödüyor bilginize.

Arkadaşlar Türk Telekom hırsızlık konusunda oldukça tecrübeli bir firma zaten. Saf gördüklerinin cebini boşaltmakta iyidirler. Ben de Türk Telekom kullanıyorum ancak diken üstündeyim :) Arada yolmaya çalışıyorlar, iki kırbaç vurup uzaklaştırıyorum. Yine de oldukça memnunum, bilinçli vatandaşlar tercih edebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı