Türk Telekom yeni binaya hat çekmeme sorunu

endless060

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir binaya taşındık. Ev telefonu ve interneti nakil ettirmek istedim. Fakat bina yeni olduğu için direkten hat çekilmemiş. Telekom müdürlüğüne gittim ve başvuru kaydı aldılar. Ne zaman hat çekersiniz dedim. Tarih vermediler talep ne kadar fazla olursa o kadar çabuk çekilir dediler. Müşteri hizmetlerini aradım onlarda 6 ay 1 yıl gibi bir süreçten bahsettiler. İnternetim süperonline ADSL ev telefonu Türk Telekom. İnternet hizmetini Superonline'dan aldığım için hattı çekmede zorluk çıkarıyorlar. Gidin Superonline'a onlar çeksin diyorlar. Oturduğumuz yer kırsal alan sayılır ve sadece Telekomun alt yapısı var. BTK üzerinden şikayet ettim işe yaramadı. Ne yapmalıyım? Türknete geçsem onlar hattı çektirir mi? Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl olduysa 2 gün önce kabloyu çektiler. Türknetin sitesinden adresi sorguladığımda daha önce tt bina bilgisi bulunamadı diyordu. Şimdi adresinizde boş port yok diyor. Fakat yan binanın adresini girdiğimde port var diyor. Bulunduğum bölge kırsal sayılır. Port sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Acaba çektikleri kablo sisteme geçmedi mi? Yorumlarınızı bekliyorum. Konu dışı ama türknet nasıl önerir misiniz? İyi forumlar.

2 gün önce Türk Telekom çalışanları kabloyu çekerken evrakları yarın öğleden sonra teslim ederiz. Hat o zaman aktif olur demişti.

Şanslıymışsın ben ikibucuk sene bekledim yapmadılar. Ama daha geçen hafta hat çekildi. Nasıl çekildi diye sorarsanız torpil ile. Alt komsu dsmart müdürlerinden biri ile akrabaymış. O adama dedi 1 saatte çektiler hattı. Zor biseyde değil bu TT neden bu kadar bekletiyor anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı