Türk Telekom yeni gelen fiber altyapıda paket için aramak gerekiyor mu?

coko35

Kilopat
Arkadaşlar yaklaşık 3.5 yıldır beklediğim altyapı sorunu, telefon kablosu bile olmayan binamda bugün Telekom'dan bir satış temsilcisinin gelmesiyle son bulacak sanırım. Fiyatlarla ilgili bilgiler verdi, telefon numarası bıraktı, cam kablo fiber olduğunu söyledi. Yaklaşık 1 hafta önce 20 30 metre ilerimizde çalışan ekip gördüm, kazı yapıyorlardı. Oraya direkt dikip kalın turuncu bir kablo sarkıtmışlar. Sorum şu ki binaya fiber bağlamaları için arayıp onların paketlerinden mı satın almam gerekiyor yoksa kendileri gelip bağlayıp gidecekler mi? Çünkü fiyatlar oldukça yüksek. Bunun yerine TurkNet, Millenicom vs. firmaları tercih edeceğim.

IMG_20231207_164837.jpg

Sakın şu anda alma. Bir dilekçe hazırla. Apartmanınızda internet altyapısı olmadığını, FTTH altyapı istediğini, varsa apartmandakilerden imza topla. Altınada kendini vekil tayin edildiğini yaz. Gerekirse ben dilekçe konusunda sana yardımcı olurum. O dilekçeyi ilçenin en yakın Telekom müdürlüğüne bırakıp kayıt numarası al. Daha sonra onlar zaten altyapı çalışmasının olduğunu sözleyecekler ve senin binanı es geçmezler. Daha sonra istediğin şirkete başvuru yaparsın. Tabii altyapı binana kadar gelip aktivasyon yapıldıktan sonra. Şu an altyapı gelsin diye bunlara başvurursan bilinmez ADSL bile bağlayıp seni 2 sene bağlayabilirler kendilerine.

Kısa süre içerisinde binanıza altyapı kurulacak olmalı ki satış danışmanı gelmiş. İlla TT üzerinden hizmet almak zorunda değilsiniz. Netpseed, TurkNet veya Milleni.com tercih edebilirsiniz.

Kendi fikirlerimi söylüyorum, enflasyonun olduğu ülkede uzun vadeli ve sabit fiyat sunan hizmetler bedavaya geliyor. O yüzden TT ile taahhüt imzalamak orta ve uzun vadede mantıklı. Tabii burada hizmet FTTH olacaksa dediklerim geçerli.

Sakın şu anda alma. Bir dilekçe hazırla. Apartmanınızda internet altyapısı olmadığını, FTTH altyapı istediğini, varsa apartmandakilerden imza topla. Altınada kendini vekil tayin edildiğini yaz. Gerekirse ben dilekçe konusunda sana yardımcı olurum. O dilekçeyi ilçenin en yakın Telekom müdürlüğüne bırakıp kayıt numarası al. Daha sonra onlar zaten altyapı çalışmasının olduğunu sözleyecekler ve senin binanı es geçmezler. Daha sonra istediğin şirkete başvuru yaparsın. Tabii altyapı binana kadar gelip aktivasyon yapıldıktan sonra. Şu an altyapı gelsin diye bunlara başvurursan bilinmez ADSL bile bağlayıp seni 2 sene bağlayabilirler kendilerine.

Teşekkür ederim aynen dediğiniz şekilde yapacağım

Kısa süre içerisinde binanıza altyapı kurulacak olmalı ki satış danışmanı gelmiş. İlla TT üzerinden hizmet almak zorunda değilsiniz. Netpseed, TurkNet veya Milleni.com tercih edebilirsiniz.

Kendi fikirlerimi söylüyorum, enflasyonun olduğu ülkede uzun vadeli ve sabit fiyat sunan hizmetler bedavaya geliyor. O yüzden TT ile taahhüt imzalamak orta ve uzun vadede mantıklı. Tabii burada hizmet FTTH olacaksa dediklerim geçerli.

Evet taahhüt bazen avantajlıda olabiliyor ama bu fiyatlar oldukça yüksek gibi geldi bana

Taahhütün olayı bu. İlk 3-4 ay pahalıya geliyor. Sonrasında gelen zamlarla uygun fiyatlı oluyor.

Diyelim taahhütsüz hizmet alıyorsunuz. Yılda ortalama 2-3 kere zam yiyeceksiniz. Her türlü taahhütlü uyguna geliyor. En azından belirli sınırlarla çizilmiş bir faturanız var. Vergi zamlanmadıkça fiyat değişikliği olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı