Türk Telekom, yoğun saatlerde ping dalgalanması

bloodyxTR

Centipat
Arkadaşlar, Türk Telekom fiber kullanıyorum.

Özellikle de son 15 gündür falan yoğun saatlerde ping dalgalanması ve hız dalgalanması yaşıyorum. Gece saat 12'den sonra falan anca düzeliyor.
Eylül ayında bu problem ortaya çıktı daha önce böyle bir sorunum yoktu.

Birçok kez şikayet kaydı oluşturmama ve eve teknik ekibin de gelmesine rağmen herhangi bir sorun bulunamadı.

Bu sorun sizde de var mı? Ve geçici bir durum mu?
Denemediğim yöntem kalmadığı için yapabileceğim de pek bir şey kalmadı sanırım.

Türk Telekom'un altyapısı çöktü diyorlar. Büyük ihtimalle uzaktan eğitim olunca altyapılar çöktüğünü tahmin ediyorum.

Eğer gerçekten öyle ise upload hızlarını eski hallerine getirdiklerinde yani "Ekim" ayında bu problemin düzelmesi gerekiyor.

Hız dalgalanması olduğu için ping sorunu yaşıyoruz bu arada akşam saatlerinde şirket kendine göre bi "throtting" uyguluyor da olabilir.

Tek anlamadığım ise neden birçok insanda yokken bizde var.

Eğer gerçekten öyle ise upload hızlarını eski hallerine getirdiklerinde yani "Ekim" ayında bu problemin düzelmesi gerekiyor.

Hız dalgalanması olduğu için ping sorunu yaşıyoruz bu arada akşam saatlerinde şirket kendine göre bir "throtting" uyguluyor da olabilir.

Tek anlamadığım ise neden birçok insanda yokken bizde var.

Upload hızı ile alakası yok bu durumun. Benim internetim hız düşmesi gibi bir şey olmuyor. Çok fazla CRC oluyor. Bulunduğun dolapta kapasite yetersizse oluyordur. Benim pingim 30'dan 60 çıktı tüm oyunlarda genel olarak routinglenmeden kaynaklı benim sorunum. Akşamları da hep pingim 60 ama bazı oyunlarda ışınlanıyorum sabah akşam fark etmiyor.

Geri
Yukarı