Türk Telekom yüksek ping problemi

esat585

Hectopat
Bugün oyun oynarken hem download hızım 3'e düştü hem de ping 700'lere fırladı. Normalde download hızım 24 Mbps. Nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Öğleye doğru ben de aynı şeyi yaşadım ve halen devam ediyor. Modem değerlerim ve hız sonucum aşağıda. Yoğunluktan olduğunu düşünüyorum. Haftasonu ve özellikle insanların cayır cayır kullandığı sıralar. Modem değerlerini atmayı unutma.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    10 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 72
Öğleye doğru ben de aynı şeyi yaşadım ve halen devam ediyor. Modem değerlerim ve hız sonucum aşağıda. Yoğunluktan olduğunu düşünüyorum. Haftasonu ve özellikle insanların cayır cayır kullandığı sıralar. Modem değerlerini atmayı unutma.
Bağlantı kaliten iyi. Hat zayıflaması idare eder. Mh arayıp baskı yapman lazım. Yoksa internet var mı var, gerisini boşver diyorlar.
Adsl2+ modülasyonda annex_m kullanan bir sizi gördüm. TT genelde annex_a kullanınca ilginç geldi.

Bağlantı kaliten iyi. Hat zayıflaması idare eder. Mh arayıp baskı yapman lazım. Yoksa internet var mı var, gerisini boşver diyorlar.
Adsl2+ modülasyonda annex_m kullanan bir sizi gördüm. TT genelde annex_a kullanınca ilginç geldi.
Cevabınız için teşekkürler. Annex türünü el ile değiştirebiliyorum modemimde. Bir fark etmiyor diğer türlerle. Ya da etmeli mi? Bilemiyorum.

Aslında fark var. Şöyle ; annex_a upload olarak 1 mbite kadar hız verebiliyor fakat annex_m teorik olarak 4 mbite kadar Upload verebiliyor. Bu Upload farkı download hızından kırpılarak yapılıyor.
Modemden her iki modu da seçince ip alabildiğine göre vdsl Porta bağlı olabilirsin. Santrale gereğinden fazla kullanıcı tanımlanmışsa altyapı yetersiz olduğu için düşük hız almanız normal.
Dediğim gibi bağlantı kaliteniz, saha dolabına uzak olmanıza rağmen güzel. Bu hat değerleri ile daha yüksek hız almanız gerekiyor. Mh arayıp teknik ekipten destek talep edin. Yada doğrudan tt arıza ekipleri ile görüşürseniz daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı