Türk Telekom Yüksek Ping Sorunu

Her bağlantı da ikinci sıradaki adrese uğramadan geçmediğinden bazen çevrim içi oyunlarda problem oluşabiliyor. Bahsi geçen IP adresi saha dolabına ait olabilir mi? Bakır kablo üzerinden hizmet alıyorum.

Untitled-3.jpg

İnkılap santralinde TurkNet'in kendi altyapısı mevcut. TurkNet'e geçiş yaparsam bu sorunun ortadan kalkabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sorun tam da dediğiniz gibi. Tracert'tan gördüğüm kadarıyla Ankara'dasınız siz de.

Ben de Superonline ile aynı sorunu yaşıyordum. Türknet'e geçtim ve düzeldi. Hop noktaları tamamen farklı. TTNET ile sorun yaşadığınız hopu kullanmayacağınız için düzelecektir.

Aynı adrese tracert attım, Türknet'e geçtiğinizde bu şekilde bir trafik göreceksiniz:

powershell_J20mjX2jOI.png

İlk iki hop benim modem ve routerım. 3. hop Ulus'taki SSG. Sonrakiler İstanbul zaten.

Evet sorun tam da dediğiniz gibi. Tracert'tan gördüğüm kadarıyla Ankara'dasınız siz de.

Ben de Superonline ile aynı sorunu yaşıyordum. Türknet'e geçtim ve düzeldi. Hop noktaları tamamen farklı. TTNET ile sorun yaşadığınız hopu kullanmayacağınız için düzelecektir.

Aynı adrese tracert attım, Türknet'e geçtiğinizde bu şekilde bir trafik göreceksiniz:

Eki Görüntüle 458431

İlk iki hop benim modem ve routerım. 3. hop Ulus'taki SSG. Sonrakiler İstanbul zaten.
İstanbul’da oturuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı