Türk Telekom yüksek ping ve düşük indirme hızı

Hunerci

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Selamlar,

Yaklaşık 1 veya 2 haftadır hiç olmadığı kadar kötü bir internet servisi alıyorum. İnternete kablosuz bağlantı ile bağlanıyorum. Kablosuz bağlantı ile oyun içerisinde pingim ortalama 60-80 civarında iken download değerim minimum 18. şu an ise aldığım download değeri maksimum 8-10 arası ve pingim oyun içi neredeyse 200-300'ün altına hiç inmiyor. Ping ve Download'da kablolu bağlantıya göre daha kötü değerler alacağımı biliyorum fakat dediğim gibi daha önceden böyle değildi.

İnternet o kadar kötü ki oyun içerisinde sistemim donuyor. Gündüz 1080p video izlemek istesem zar zor açıyor. Valorant'ta en fazla 5 dakika pingim 100 civarına düşüyor. Onun dışında 200-1100ms arasında. Bazen maçın yarısına geliyorum birden ping fırlıyor, mvp iken en aşağılara doğru düşüyorum ve oyunu kaybediyoruz. Artık oyun oynamak bile gelmiyor içimden.

Defalarca müşteri hizmetleri ile görüştüm, arıza kayıtları açtırdım ve her seferinde düzelttik denildi. Fakat düzelen hiçbir şey yok. İnternet servis sağlayıcımı değiştireceğim ama yüksek miktarda çıkarılan taahhüt bedeli yüzünden değiştiremiyorum.

Bu sorunu nasıl çözebilirim diye sormak istedim, elbet bu sorun ile başa çıkan bir sürü insan olmuştur. Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaş Wi-Fi ayarları yapıyor dene istersen belki çözebilirsin. Kablolu bağlanabiliyorsan onu dene. Kablolu bağlanamıyorsan 5 GHz bandı varsa modemde ona bağlan tabii cihazın destekliyorsa.

Bende TTNET kullanıyorum aynı sorun bende de var Vodafone'a geçmeyi düşünüyorum.

Ben de Vodafone Fibere geçeceğim fakat taahhüt bedeli oldukça yüksek bir miktar. Oturduğum bölgede bütün taahhüt bedelini karşılayan taşeron bir firması var ama nakit olmadığından dolayı ödeyip geçemiyorum. Yoksa bir dakika durmam Türk Telekom'da.
Tivibu kullanıyorsanız açıkken yani düğme maviyse yüksek ping yapar, kırmızıysa da orta ping yapar. Direk arkadan kapatın.

Tivibu sürekli açık vaziyette. Konuda bahsettiğim gibi yaklaşık olarak son 1 veya 2 haftadır büyük bir sorun yaşıyorum.

Arkadaş Wi-Fi ayarları yapıyor dene istersen belki çözebilirsin. Kablolu bağlanabiliyorsan onu dene. Kablolu bağlanamıyorsan 5 GHz bandı varsa modemde ona bağlan tabii cihazın destekliyorsa.

Modem arayüzüne erişebilirsem kanal değiştirmeyi deneyeceğim. Teşekkürler.

Türk Telekom bölgelere göre performansı değişiyor. Annem senelerdir Tivibu ile beraber kullanıyor sorunsuz. Ben 2 senedir eziyet çekiyorum. ADSL 20 mbit e kadar ama 10 mbit i geçmiyor. Ping ve Jitter tek haneye düşmüyor. Arıza kaydı açmaktan ben usandım onlarda haftada 3 kez işlemler devam ediyor mesajı atıyor. Başka alt yapı olsa şu an değiştiririm. Ama şu bi gerçek ki Türk Telekom müşteri hizmetleri rezalet çalışıyor... :(

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı