Turk Telekom düşük indirme hızı ve yüksek ping

Gamer4545

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Modem arayüzünde gözüken hız değerlerim aşağıdaki gibidir. Ayrıca yaptığım hız testinin de sonuçlarını ekledim. Alabildiğim maksimum hız o kadar stabil ki sanki bir kısıtlayıcı var gibi :D. Bu durum neden böyledir, fikri olan var mı? Ayrıca online oyunlarda pingim oluyor (yaklaşık 150ms) ve Twitter gibi sitelere girmek istediğimde açılmıyor, Steam'den indirme yapmak istediğimde bazen başlamıyor bile. Zonguldak'ta yaşıyorum. İstanbul'a aldığım ping değeri 33ms. Turk Telekom Tivibu kullanıyorum. Bu sorunu çözmek için yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• dsl.PNG
    dsl.PNG
    51 KB · Görüntüleme: 22
  • hız testi.PNG
    hız testi.PNG
    41,3 KB · Görüntüleme: 25
Merhaba arkadaşlar. Modem arayüzünde gözüken hız değerlerim aşağıdaki gibidir. Ayrıca yaptığım hız testinin de sonuçlarını ekledim. Alabildiğim maksimum hız o kadar stabil ki sanki bir kısıtlayıcı var gibi :D. Bu durum neden böyledir, fikri olan var mı? Ayrıca online oyunlarda pingim oluyor (yaklaşık 150ms) ve Twitter gibi sitelere girmek istediğimde açılmıyor, Steam'den indirme yapmak istediğimde bazen başlamıyor bile. Zonguldak'ta yaşıyorum. İstanbul'a aldığım ping değeri 33ms. Turk Telekom Tivibu kullanıyorum. Bu sorunu çözmek için yardımlarınızı bekliyorum.
Gayet normal gözüküyor değerler, orada yazan 16 mbps diye 16 almayacaksın maksimum alabileceğin değer 16 olacaktır, Türk Telekomun sıradan internet altyapısı işte.

Gayet normal gözüküyor değerler, orada yazan 16 mbps diye 16 almayacaksın maksimum alabileceğin değer 16 olacaktır, Türk Telekomun sıradan internet altyapısı işte.
Yine de az gözüktü gözüme biraz :(. Neredeyse yarı yarıya bir hız alabiliyorum. Ping konusunda fikriniz nedir?

Bende eskiden 16 mbps kullanıyorken max 8 görüyordum şimdi 24 yaptım max 16 alıyorum, Türk Telekom gerçekten çok kötü tahattüt bitsin direkt değiştirecem.
Teşekkürler cevaplarınız için. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Hepimizi 15 yıl yaşlandırıyor Turk Telekom.

Bende eskiden 16 Mbps kullanıyorken Max 8 görüyordum şimdi 24 yaptım Max 16 alıyorum, Türk Telekom gerçekten çok kötü tahattüt bitsin direkt değiştireceğim.

Bizde 16'dan 24'e çıkardık, bayağı 24 geliyor hocam bence sizin kablolarda bir şey var.

Geri
Yukarı