Türk Telekom zorla ADSL bağlıyor

Hocam zaten direk gidince anladım işi sanki zorla yaptırıyorlar sana para veriliyorsa en iyi şekilde çalışmak zorundasın.
Onların amacı muhtemelen şu;
Önce en alt hizmetten işlem açacaklar. Siz çok gb kullanınca bakın fazla kullanıyorsunuz sizi üst pakete geçirelim diyecekler. Böyle böyle sizi fiber nete kadar çıkarmaya çalışacaklardır. Bu işlemleri yapan kişi de performans puanı alacaktır. Başka türlüsü aklıma gelmiyor :)

Türk Telekom'a asla bulaşmayın, az hız çok para onların sloganı.

Hocam bulunduğum bölgede öyle bir sorun yaşamadım fakat dün olan olay beni soğuttu.
Onların amacı muhtemelen şu;
Önce en alt hizmetten işlem açacaklar. Siz çok GB kullanınca bakın fazla kullanıyorsunuz sizi üst pakete geçirelim diyecekler. Böyle böyle sizi fiber nete kadar çıkarmaya çalışacaklardır. Bu işlemleri yapan kişi de performans puanı alacaktır. Başka türlüsü aklıma gelmiyor :)

Hocam zaten 16Mbps 95TL dediler bunun üstünü düşünemiyorum :D
Sordum modem ücreti dahil mi diye evet dahil dediler 2 yıl boyunca fakat ayda 15 versem 360TL'ye modem mi alacağım ben? 240TL diye biliyordum çünkü.

Bir de arkadaşlar başka bir Türk Telekom şubesinde bu fiyatlar farklılık gösterirmi yoksa hepsinde aynı mıdır?

İşini düzgün yapan neden yok merak ediyorum, sen bu işten para kazanmıyor musun kardeşim? Neden böyle yapıyorsun? Çok ızdırap çekiyorum bunları düşündükçe.

Sonuca gelecek olursak neden VDSL altyapım varken ADSL bağlamaya inat ediyorlar şimdi ben TürkNet bağlatmak istesem onlardamı ADSL bağlayacklar?
TurkNet önce ADSL bağlıyor. Ardından boş port varsa 2 hafta içinde VDSL'e geçiş sağlanıyor.

TT'den internet satın alacaksanız en yakın ilçe müdürlüğüne gitmekte fayda var. Orada bölgeye özel fiyatlar olabiliyor. Mesela Darıca bölgesi için bir ara 100 Mbps 110₺ gibi kampanya vardı.

Telefonla konuştuğunuz kişiler böyle seçenekler sunmuyor ve port dolu mu boş mu gibi konuları göremiyor.

TürkNet önce ADSL bağlıyor. Ardından boş port varsa 2 hafta içinde VDSL'e geçiş sağlanıyor.

TT'den İnternet satın alacaksanız en yakın ilçe müdürlüğüne gitmekte fayda var. Orada bölgeye özel fiyatlar olabiliyor. Mesela Darıca bölgesi için bir ara 100 Mbps 110₺ gibi kampanya vardı.

Telefonla konuştuğunuz kişiler böyle seçenekler sunmuyor ve port dolu mu boş mu gibi konuları göremiyor.

Hocam ilk olarak telefonla konuştuk zaten sonrasında yerlerine gidince boşta port şu an yok demişlerdi.

O zaman VDSL paket alıp, portun boşalmasını bekleyeceksiniz. Sakın ADSL almayın. Böyle bir durumda ADSL bağlatmak çok sıkıntı olur. Paket yükseltme yapmak için çok uğraştırılar.

TürkNet yapa altyapısına geçerse VDSL uyumlu oluyor portlar zaten direk misal ben geçtim TT kullanıyordum 8Mbps anca geliyordu ve en fazla 12 alabileceğim söylendi, geçişten sonra hızım 10-11 oluyordu en fazla ve bağlantı ADSL gözüküyordu. Modemi değiştirdim direk kendisi VDSL bağlandı.

Extranet altyapı sorgulama:

Eki Görüntüle 599471

Arkadaşlar şöyle başlıyayım yaklaşık 8 yıldır komşumuz ile Türk Telekom ortak İnternet kullanıyoruz, 3 yıldır 30Mbps civarı hız alıyorum. Dün artık kendi evime bağlatmak istedim Türk Telekom'da 2 tane kadın arkadaş maksimum 16 alırsınız diyor (muhtemelen ADSL bağlayacaklar).Fakat altyapım VDSL destekliyor ve Türk Telekom sitesinden de sorgulayınca HiperNet destekliyor diyor, HiperNet'de VDSL imiş. Dün babam bağlatmak için gitmiş ve işlemleri başlatmış, uzun sürdüğü için iptal etme şansımız oluyor bende gittim konuşmaya kadına bundan 1 ay önce aldığım hızı ekran görüntüsü olarak gösterdim(download:31.7/upload/6 civarı).Kadında aynen şunu dedi tamam işte bu da 16Mbps zaten bulunduğumuz bölge bu hızın üstünü alan yok direkt iptal ettim.

Sonuca gelecek olursak neden VDSL altyapım varken ADSL bağlamaya inat ediyorlar şimdi ben TürkNet bağlatmak istesem onlar da mı ADSL bağlayacaklar?

Dün arkadasım ile Türk Telekom'u aradık onda da ADSL bağlantısı vardı fiber alt yapısı var ise fibere geçmek için başvuru yapacakti ama bize dedikleri portlariniz dolu ve anca VDSL bağlantısı kurabiliriz eğer VDSL modem alırsanız diye bilgi verdiler bize de VDSL'e gecmemiz için bile modem istediklerine göre senin durumun en normali. VDSL modem bile saglamiyor Türk Telekom.

Geri
Yukarı