Türk Telekom'da upload hızları yükseliyor

Hocam burada ek var mı sizce hızım çok kötü ya 30.5 dB zayıflama var.

Dosya Ekleri

• IMG_20230819_130019.jpg
    IMG_20230819_130019.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20230819_130010.jpg
    IMG_20230819_130010.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 51
Hangi ilçesindesiniz hocam? Benim daha yeni 10 oldu ama muhtemelen benim manuel tanımlattığım profildi. 75'ten tekrar 100 yapınca arttı.

Merkezdeyim 100Mbit paketim var. Binaya gelen Telekom kablosu rezalet durumda olmasına rağmen Netspeed stabil saha dolabına 150 metre uzaktayım.

Dosya Ekleri

• ss.jpg
    ss.jpg
    30,6 KB · Görüntüleme: 44
Merkezdeyim 100Mbit paketim var. Binaya gelen Telekom kablosu rezalet durumda olmasına rağmen Netspeed stabil saha dolabına 150 metre uzaktayım.
Merkezde olan bir Technopat kullanıcısı ilk kez görüyorum valla. Ben de Perşembe'nin bir mahallesindeyim. Merkeze ve ilçe merkezine eşit sayılırım. Siteler var oralarda. Burdan söylemeyeyim de anlarsınız belki. Ben de sizden daha uzağım dolaba ama size çok yakın değerler alabiliyorum. Telekom'a kablolama konusunu şikayet ettiniz mi?

Merkezde olan bir Technopat kullanıcısı ilk kez görüyorum vallahi. Ben de perşembe'nin bir mahallesindeyim. Merkeze ve ilçe merkezine eşit sayılırım. Siteler var oralarda. Buradan söylemeyeyim de anlarsınız belki. Ben de sizden daha uzağım dolaba ama size çok yakın değerler alabiliyorum. Telekom'a kablolama konusunu şikayet ettiniz mi?

3 ay önce falan etmiştim. Netspeed kablonun sahipliği Türk Telekom'a ait olduğu için müdahale edemeyiz dedi. Türk Telekom'a da kullanıcısı olmadığım için telefondan ulaşamıyorum gitmem gerek ancak müşterisi olmadığım için herhalde pek ilgilenmezler diye düşünüyorum. Kablo direkt direğe bağlı o kadar korozyona ve eğilip bükülmesine rağmen halen veri iletmesi mucize. Geçen aylarda baktım ki sarkmasın diye paslı çiviye dolandırmışlardı çıkarttım o kadar kötü.

Evin içindeki tesisatı 2 sene önce CAT 6 kablo ile değiştirip, elektrik bandını çıkarıp yak1 konnektörler bağlayınca nadiren de olsa teknik sinyalin 79 Mbit'e kadar çıkabildiğini gördüm. İlginçtir ki son 2 aydır hat kendini zorluyor nedense modemde yüksek mbit pahasına SNR 4 civarında olsa dahi saatlerdir kopmuyor.Eskiden 68 hatta 62Mbit'te bile takıldığı oluyordu ben bunu artan fiyatlar nedeniyle saha dolabının abonesinin azalması ve Broadcom chipsetinin performansı ile açıklıyorum.

Geri
Yukarı