Türk Telekom'dan Farklı ISS'e Geçiş

• Konuyu başlatan Gipsy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 499

Gipsy

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar dilerim. Forumda bir süredir geziniyorum ama soruma tam yanıt alabildiğim bir başlık bulamadım. Türk Telekom taahhüdüm 15/10/2020 tarihinde bitecek. Netspeed müşteri hizmetleriyle görüştüm ve isteğim doğrultusunda geçişimi taahhüdün bittiği tarihte yapacaklarını söylediler. Taahhüdün bittiği tarihte Netspeed'e veya farklı bir ISS'ye geçmiş işlemim yapılmış olsa, Türk Telekom'a taahhüt cayma bedeli veya fazladan 1 aylık fatura öder miyim? Eğer fazladan fatura ödeyeceksem taahhüt anlaşmasındaki indirimli fiyatı mı öderim? Konuyla ilgili tecrübesi olan aydınlatırsa sevinirim.

Bittiği gün geçiş işlemlerine başlanırsa cayma bedeli vs. ödemezsiniz ve gün içinde kısa bir kesintiyle İnternet kullanımına devam edersiniz.
ADSL'den VDSL'e geçiş sağlayacağım. Aynı zamanda sabit hat iptal formu da dolduruyorum, yani yalına geçeceğim. Buna rağmen kesintinin kısa sürme ihtimali var mı?

Bittiği gün geçiş işlemlerine başlanırsa cayma bedeli vs. ödemezsiniz ve gün içinde kısa bir kesintiyle İnternet kullanımına devam edersiniz.
Aynı soru benim de aklımda vardı gördüğüm iyi oldu bu arada :)Bende Türk Telekom'dan TürkNet'e geçeceğim 23 Ekim'de taahhüt bitiyor o zaman 23 Ekim'de mi başvurmam gerekiyor TürkNet'e.

ADSL'den VDSL'e geçiş sağlayacağım. Aynı zamanda sabit hat iptal formu da dolduruyorum, yani yalına geçeceğim. Buna rağmen kesintinin kısa sürme ihtimali var mı?
Genelde 2-3 saat kesintinin ardından kullanıma başlıyorsunuz.

Sabit hat ile internet aynı port üzerinden verildiği için fazladan işlem yapılmayacak.

Sizin geçiş süreniz uzarsa ADSL'den VDSL'e geçtiğiniz için uzar. En baba 1 gün sürer diye düşünüyorum.

Aynı soru benim de aklımda vardı gördüğüm iyi oldu bu arada :)Bende Türk Telekom'dan TürkNet'e geçeceğim 23 Ekim'de taahhüt bitiyor o zaman 23 Ekim'de mi başvurmam gerekiyor TürkNet'e.
Büyük ihtimalle senin geçişini de Netspeed'in yaptığı gibi yaparlar. Abonelik formunu gönderirsin, taahhüdün biteceği gün işleme tabi tutarlar. Fakat bunu TürkNet çalışanlarına bildirmen gerekir.

Genelde 2-3 saat kesintinin ardından kullanıma başlıyorsunuz.

Sabit hat ile internet aynı port üzerinden verildiği için fazladan işlem yapılmayacak.

Sizin geçiş süreniz uzarsa ADSL'den VDSL'e geçtiğiniz için uzar. En baba 1 gün sürer diye düşünüyorum.
Anladım, vakit ayırdığın için teşekkür ederim.

Farklı tecrübe yaşamış arkadaşlar varsa onların da yorumlarını bekliyorum, teşekkürler.

Geri
Yukarı