Çözüldü Türk Telekom'dan hangi ISS'e geçmeliyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OgnitorenKs

Kilopat
Makaleler
16
Merhabalar, internetle ilk tanıştığım günden bu yana sürekli Türk Telekom kullandım ve hiç pişmanlık duymadım. Bir gün bile bağlantı kopma, yavaşlama sorunu yaşamadım. Şimdi madem bu kadar iyi niye çıkmak istiyorsun diyeceksiniz. Maalesef fiyatlar aşırı yüksek kotalı paketler 150-160 TL'den 2 yıl taahhütle alınabiliyor. Bu fiyat bandında sabit internet kullanmayacağım için farklı İSS'lere baktım. Her birinin bana verdiği tahmini hızı ve modem değerlerimi görsellerle birlikte bırakıyorum. Sizce hangi İSS geçmeliyim? Hepsi TT altyapısını kullanıyor biliyorum ama yine de karar veremedim. Süperonline ve kablonet altyapısı yok, önerecek arkadaşlar için şimdiden not düşeyim.
Modem: Asus Dsl N16P
hız testi.jpgmodem.jpgtürknet.jpgmilenicom.jpgextranet.jpgtürk telekom.jpg

Hocam çok fazla şikayet gördüm TürkNet için, destek yok diyorlar. Hat kopma, yavaşlama gibi sorunlar yaşadınız mı?

Altyapın iyiyse kesinlikle TürkNet modem değerleri de kötü gözükmüyor bu iş altyapıya bakıyor birkaç gün önce akşam internet çok yavaşlıyrodu TürkNet'e ticket açtım ve 24 saate varmadan halledildi. Tavsiye edeirm.

Hocam Türknet'te müşteri hizmetleri yok. Olurda bir sıkıntı yaşarsan iş çok uzayabilir. Şahsen ben Millenicom tercih ederdim sizin yerinizde olsam. Ve Millenicom 68 verebileceğini söylemiş.
Haklısınız ancak TT altyapısını kullandığı için 35 mbps hız alacağım. Üstünü kullanmak için 100 TL ödemem gerekiyor. Türknet'i seçerken TT'nin altyapısına güveniyorum. Çünkü bugüne kadar hiç problem yaşamadım. Türknet +10 TL'ye 50mbps hız vereceğini söylüyor. Bu şekilde aldığımda fiyat 85 TL oluyor. Bu değer bana fazlasıyla yetiyor. Bakalım eğer Türknet'te memnun olmazsam Milenicom geçmeyi düşünebilirim. Sonuçta taahhüt yok.

Haklısınız ancak TT altyapısını kullandığı için 35 mbps hız alacağım. Üstünü kullanmak için 100 TL ödemem gerekiyor. Türknet'i seçerken TT'nin altyapısına güveniyorum. Çünkü bugüne kadar hiç problem yaşamadım. Türknet +10 TL'ye 50mbps hız vereceğini söylüyor. Bu şekilde aldığımda fiyat 85 TL oluyor. Bu değer bana fazlasıyla yetiyor. Bakalım eğer Türknet'te memnun olmazsam Milenicom geçmeyi düşünebilirim. Sonuçta taahhüt yok.
Haklısınız önce Türknet'i deneyin. Umarım sıkıntı yaşamazsınız çünkü bu sefer çıkmak içinde ayrı uğraşmanız gerekecek.

Haklısınız önce Türknet'i deneyin. Umarım sıkıntı yaşamazsınız çünkü bu sefer çıkmak içinde ayrı uğraşmanız gerekecek.
Çıkış bir ömür sürüyor diyorlar da bakalım. Bende belamı arıyormuşum gibi hissediyorum 😅😅. Ama ben geçiş yapacağım için herhalde işlemler uzamaz milenicom yapıyor o işleri sonuçta.
Milenicom başvurumu gerçekleştirdim. Bu kararı almam da ki etken Türknet'in 7-24 müşteri desteğinin olmamasıydı.
Millenicom veya NetSpeed öneririm. TurkNet'in müşteri desteği çok zayıf.
Millenicom'a başvuruyu gerçekleştirdim, Türk Telekom da taahhüt süresi 16.05.2020'bitiyor. İlk görüştüğüm müşteri temsilcisi bana taahhüt sürenizi sonradan sizi arayacağımız zaman hatırlatın dedi. Bugün imza almak için geleceklerini söylediler. Taahhüt süresini hatırlattım. Onlarda son ayda olduğunuz için bu konuda bir sıkıntı yaşamazsınız dedi. Sizce bu konu da sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı