Çözüldü Türk Telekom'dan Turkcell fiber geçiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NameDeli

Hectopat
Bugün bir kampanya olduğunu söyleyerek Turkcell Superonline'dan kişiler geldi bende Türk Telekom'dan bıktığım ve 1 ay taahhüt kaldığı için geçmek istedim ilk 3 ay 99 TL sonra 115 TL dediler 20 MB fiber internet+ TV Plus olarak söylediler ben Türk Telekom normal ADSL olarak 20 MB kullanıyordum fiber ile normal olan arasında çok fark var mı veya sizin Turkcell Superonline ile ilgili görüşleriniz neler?

Çözüm
Bu sabah internet kuruldu kurulum sadece 1 gün sürdü fiberi daireme döşediler modemi kurdular ve interneti kullanmaya başladım bunlar sadece 1 saat aldı gerçekten çok hızlıydı ve şu an ping derecelerim gayet iyi hiç uçma filan olmuyor 10 ms filan oluyor ve ekstra 2 tane modem olup toplamda 3 modem olmasına rağmen bayağı iyi bir ms değeri alıyorum gerçekten çok iyi belki şu anlık böyledir bir sorun olursa buraya yazarım ama şu an gerçekten çok sevdim.
175 TL TV ile beraber.

Türk Telekom ADSL kullanıyorum şu an ve internet kopmalarımı dersin ekstra 1 kişi girse bile 100 pinge uçmasımı dersin hatta kimse girmese bile bir anda ping uçuyor.
Bende bundan bahsediyorum işte. ADSL' de bu sıkıntı var. Türk telekomda bazen sıkıntı çıkarıyor tabii. Sorunsuz oyun deneyimi için Turkcell daha iyi olur. Millenicom bakabilirsiniz @aydoğan akkoç dediği gibi.

Ya kral sen önce bir altyapını sorgulatsana fiber mi var ADSL mi? Kandırmalı bir sistem varsa boşa uğraşma. Fiber fiber diyoruzda belki ADSL iteliyecekler bir bak ona önce.

Evet bence kandırmaca olduğunu düşünüyorum ayrıca TV'den bir şeyler izlemek isteyen biri 20Mbps ile zar zor 1080p izler özellikle 3 kişi bağlansın neredeyse çöker en kötü 50 alınması gerekir içerik tüketmek için.

Ya kral sen önce bir altyapını sorgulatsana fiber mi var ADSL mi? Kandırmalı bir sistem varsa boşa uğraşma. Fiber fiber diyoruzda belki ADSL iteliyecekler bir bak ona önce.

Adamlar geldi zaten fiber TV Plus ile beraber şu şu fiyatı veriyoruz diye baktım tabii ki de altyapıma fiber destekliyor.
Evet bence kandırmaca olduğunu düşünüyorum ayrıca TV'den bir şeyler izlemek isteyen biri 20Mbps ile zar zor 1080p izler özellikle 3 kişi bağlansın neredeyse çöker en kötü 50 alınması gerekir içerik tüketmek için.

Ya Türk Telekom'da 16 MB ile 5 kişi hem TV hem de YouTube filan rahat rahat kullanıyoruzda upload ile ping sıkıntı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı