Çözüldü Türk Telekom'dan Turkcell fiber geçiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NameDeli

Hectopat
Bugün bir kampanya olduğunu söyleyerek Turkcell Superonline'dan kişiler geldi bende Türk Telekom'dan bıktığım ve 1 ay taahhüt kaldığı için geçmek istedim ilk 3 ay 99 TL sonra 115 TL dediler 20 MB fiber internet+ TV Plus olarak söylediler ben Türk Telekom normal ADSL olarak 20 MB kullanıyordum fiber ile normal olan arasında çok fark var mı veya sizin Turkcell Superonline ile ilgili görüşleriniz neler?

Çözüm
Bu sabah internet kuruldu kurulum sadece 1 gün sürdü fiberi daireme döşediler modemi kurdular ve interneti kullanmaya başladım bunlar sadece 1 saat aldı gerçekten çok hızlıydı ve şu an ping derecelerim gayet iyi hiç uçma filan olmuyor 10 ms filan oluyor ve ekstra 2 tane modem olup toplamda 3 modem olmasına rağmen bayağı iyi bir ms değeri alıyorum gerçekten çok iyi belki şu anlık böyledir bir sorun olursa buraya yazarım ama şu an gerçekten çok sevdim.
Bugün bir kampanya olduğunu söyleyerek Turkcell Superonline'dan kişiler geldi bende Türk Telekom'dan bıktığım ve 1 ay taahhüt kaldığı için geçmek istedim ilk 3 ay 99 TL sonra 115 TL dediler 20 MB fiber internet+ TV Plus olarak söylediler ben Türk Telekom normal ADSL olarak 20 MB kullanıyordum fiber ile normal olan arasında çok fark var mı veya sizin Turkcell Superonline ile ilgili görüşleriniz neler?

Hiçbir şeye yaramaz aynı hız.

Etki eder tabii ki de. Fiberde ping daha düşük olur ve çok kişi bağlanırsa ping fazla etkilenmez. ADSL'den farkı bu. Ve ADSL Max 16 Mbps destekler.

Altyapım fiber olacak ve 20Mbps tercih edeceğim? Bu saçmalık ADSL'yi çok kötülüyorsunuz ben Türk Telekom ADSL kullandığım zamanlar 8 ping alıyordum daha ne kadar düşecek Turkcell'in verdiği fiber bence fiber değildir bir fiber pakete 20Mbps denmez bence büyük ihtimal onlarda ADSL veya VDSL verecek ayrıca ADSL Max 35Mbps'ye kadar çıkabiliyor.

100'luk paket ne kadar miski uygunsa ona gec. Fark vardir illaki ADSL ile fiber arasinda.

175 TL TV ile beraber.

Altyapım fiber olacak ve 20Mbps tercih edeceğim? Bu saçmalık ADSL'yi çok kötülüyorsunuz ben Türk Telekom ADSL kullandığım zamanlar 8 ping alıyordum daha ne kadar düşecek Turkcell'in verdiği fiber bence fiber değildir bir fiber pakete 20Mbps denmez bence büyük ihtimal onlarda ADSL veya VDSL verecek ayrıca ADSL Max 35Mbps'ye kadar çıkabiliyor.

Türk Telekom ADSL kullanıyorum şu an ve internet kopmalarımı dersin ekstra 1 kişi girse bile 100 pinge uçmasımı dersin hatta kimse girmese bile bir anda ping uçuyor.

ADSL Max 16 MBPS verir. Ve ADSL' de 7 ms fiberde 2-4 ms olur ping.

175 TL TV ile beraber.

Türk Telekom ADSL kullanıyorum şu an ve internet kopmalarımı dersin ekstra 1 kişi girse bile 100 pinge uçmasımı dersin hatta kimse girmese bile bir anda ping uçuyor.

Hocam altyapınız fiber destekliyorsa gidin TurkNet veya Millenicom gibi yerden altyapı sorgulatın oradan hizmet alın hem tahadütsüz hem de 100Mbps hızları 135 140TL'ye veriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı