Türk Telekom'dan TurkNet'e geçme

Ben de önceden çekimserdim bazı konularda özellikle ping konusunda çoğu kişi yakınıyordu. Alt yapımdan kaynaklı herhangi bir değişim söz konusu olmadı. Önceki ping değerime yakın bir sonuç alıyorum. Bu konuyu açma sebebim birçok kişi Türk Telekom'dan TurkNet'e geçilir mi diye merak etmekte. Ben de kendi deneyimlerimi paylaşacağım.

İnternet üzerinden ya da telefondan başvuru sağlıyorsunuz. Sonra TurkNet mobil uygulamasına kimliğinizi arkalı önlü çekip yüklüyorsunuz. 1-2 gün içerisinde kurye, kağıt imzalatmaya geliyor. Müşteri hizmetleri sizi tekrar arıyor sesli onay almak için sonrasında başvuru işlemi tamamlanıyor.
Türk Telekom'dan geçecekseniz TurkNet sizin yerinize Türk Telekom'daki aboneliğinizi sonlandırıyor. Halihazırda kullandığınız modem sizde kalıyor ve zimmeti TurkNet'e geçiyor. Sonra modemin fişini çıkarıp takıyorsunuz kurulum tamamlanıyor.

Müşteri hizmetleri söylenenin aksine iyi çalışıyor. Uygulamadan birçok kez iletişime geçtim ve en geç 8 saat içerisinde dönüs sağlandı. Umarım ilerleyen dönemlerde kötü anlamda değişmeler olmaz. Bir haftalık TurkNet kullanıcısıyım.
Önceki değerler:

Eki Görüntüle 1102502

Şimdiki değerler.

Eki Görüntüle 1102503

Bir de şunu eklemek isterim. Türk Telekom taahhüdümün bittiği gün geçiş işleminin başlamasını rica ettim ve tahüd bittikten bir gün sonra geçiş sağlandı.
Not: Türk Telekom taahhüdünüzün bitmesine 6-7 gün kala geçiş sağlayın. Evrak geldi gitti olayı ile tam denk geliyor.
Bu değerlerde tutarsızlık var. Telekomdan 8 mgbt paket alıyorsanız up 1 olmalı, telekom üzerinden türknet kullanirken de 94 up alamazsınız. Bir açıklaması var mı ?

Bu değerlerde tutarsızlık var. Telekom'dan 8 mgbt paket alıyorsanız up 1 olmalı, Telekom üzerinden TurkNet kullanirken de 94 up alamazsınız. Bir açıklaması var mı?

Altyapi fiber destekliyorsa ADSL kullanamazsınız. Altyapı ya fiberdir ya DSL.

Neye tam olarak inanmıyorsun anlayamadım. Gayet basit bir şekilde anlattım. Altyapım fiber ama önceden ADSL paket kullanıyordum. TurkNet GigaFiber daha bulunduğum bölgeye gelmediği için - bulunduğum bölgede fiber olmasına rağmen TurkNet şu anda bulunduğum bölgede GigaFiber desteklemiyor - VDSL kullanıyorum.

Önceden merak edip ne kadar fark olacak acaba diyerek TTNET hız testini yapıp ekran görüntüsü aldım. Sonra TurkNet testini de yapıp paylaştım. Demek ki oluyormuş 94 upload.

Bu arada iki test de kablolu bağlantı ile yapılmıştır.

Neye tam olarak inanmıyorsun anlayamadım. Gayet basit bir şekilde anlattım. Altyapım fiber ama önceden ADSL paket kullanıyordum. TurkNet GigaFiber daha bulunduğum bölgeye gelmediği için - bulunduğum bölgede fiber olmasına rağmen TurkNet şu anda bulunduğum bölgede GigaFiber desteklemiyor - VDSL kullanıyorum.

Önceden merak edip ne kadar fark olacak acaba diyerek TTNET hız testini yapıp ekran görüntüsü aldım. Sonra TurkNet testini de yapıp paylaştım. Demek ki oluyormuş 94 upload.

Bu arada iki test de kablolu bağlantı ile yapılmıştır.
Hocam anlamadığım nokta şu altyapiniz telekom mu türknet mi. Telekomda 8 üstü up satılmıyor sizin kullandığınız türknet altyapısı mı ?

Hocam anlamadığım nokta şu altyapiniz Telekom mu TurkNet mi? Telekom'da 8 üstü up satılmıyor sizin kullandığınız TurkNet altyapısı mı?

Türk Telekom altyapısı kullanıyorum.
1625922200854.png

Ben de önceden çekimserdim bazı konularda özellikle ping konusunda çoğu kişi yakınıyordu. Alt yapımdan kaynaklı herhangi bir değişim söz konusu olmadı. Önceki ping değerime yakın bir sonuç alıyorum. Bu konuyu açma sebebim birçok kişi Türk Telekom'dan TurkNet'e geçilir mi diye merak etmekte. Ben de kendi deneyimlerimi paylaşacağım.

İnternet üzerinden ya da telefondan başvuru sağlıyorsunuz. Sonra TurkNet mobil uygulamasına kimliğinizi arkalı önlü çekip yüklüyorsunuz. 1-2 gün içerisinde kurye, kağıt imzalatmaya geliyor. Müşteri hizmetleri sizi tekrar arıyor sesli onay almak için sonrasında başvuru işlemi tamamlanıyor.
Türk Telekom'dan geçecekseniz TurkNet sizin yerinize Türk Telekom'daki aboneliğinizi sonlandırıyor. Halihazırda kullandığınız modem sizde kalıyor ve zimmeti TurkNet'e geçiyor. Sonra modemin fişini çıkarıp takıyorsunuz kurulum tamamlanıyor.

Müşteri hizmetleri söylenenin aksine iyi çalışıyor. Uygulamadan birçok kez iletişime geçtim ve en geç 8 saat içerisinde dönüs sağlandı. Umarım ilerleyen dönemlerde kötü anlamda değişmeler olmaz. Bir haftalık TurkNet kullanıcısıyım.
Önceki değerler:

Eki Görüntüle 1102502

Şimdiki değerler.

Eki Görüntüle 1102503

Bir de şunu eklemek isterim. Türk Telekom taahhüdümün bittiği gün geçiş işleminin başlamasını rica ettim ve tahüd bittikten bir gün sonra geçiş sağlandı.
Not: Türk Telekom taahhüdünüzün bitmesine 6-7 gün kala geçiş sağlayın. Evrak geldi gitti olayı ile tam denk geliyor.
Yalnız anladığım kadarıyla siz YAPA'da hem de YAPA Santralinin göbeğindesiniz gibi görünüyor, o uplaod neymiş maşallah. Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanmanızı dilerim.
Emin misiniz TT Fiber olduğuna bunun? evinize kadar kablo çekildi mi? TurkNet OIM'de VAE mi YAPA mı görünüyor teknik bilgilerde fiziksel durum? Gerçi bazen Fiber de olsa upload birkaç hafta böyle yüksek olabiliyor, sonra düşürüyorlar diye biliyorum.

Hocam bence iki altyapıda vardır sizde telekomda 100 upload yok. Ama böyle bir söylenti vardı birde telekomdan 100 up alıyorsanız birşeylerin değiştiği anlamına gelebilir. Bi bakabilir misiniz türknet altyapısına sahip olup olmadığınıza ?

Enteresan galiba binanızda iki altyapı var birisi Turknet YAPA. Hangi altyapıda olduğunuza bakar mısınız Turknet OİM üzerinden ? Teknik bilgiler kısmından bir fotoğraf atarsanız durumu anlamış oluruz. Bende merak ettim keşke TT hatlarını direk sağlayıcılara bıraksa da en azından fiber desteği olanlar simetrik düzgün internet kullansa. 2021 yılında 100 MBPS download 8 MBPS upload ile sürünüyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı