Türk Telekom'dan TurkNet'e geçmeli miyim?

Hiç TurkNet kullandınız mı? Ben gayet memnun kalmıştım. Türk Telekom’a geçtim ve şu an ping sorunu yaşıyorum.
Kullanmadım ama kullanan çok fazla tanıdığım oldu ve hepsi en fazla 4 ay dayanabildi. İstanbul'da çok sorunlu Türknet. Burdur'da bir arkadaşım var, o Türknet'ten çok memnun kalmıştı ama İstanbul için konuşacak olursam çok büyük sorun. En azından benim tecrübem bu yönde.

TurkNet iyi hizmet veren ama sorun çözmede fazlasıyla hantal bir şirket. Eğer altyapınız sorun çıkartmıyorsa geçebilirsiniz.

Onun haricinde Kablonet'e de bakabilirsiniz.

Keza kendisini yaklaşık 6 ay kullandım. Gayet memnundum. Ama Kablonet daha uygun geldiği için Kablonet'e geçtik. Eğer Kablonet'i seçmeyecek olsaydım. Direk TurkNet paketimi yükseltip kullanmaya devam edecektim.

Kablonet'te TurkNet'tekine göre daha pürüzlü bir deneyim ama daha hızlı geri dönüş yapan bir müşteri hizmetleriyle karşılaştım.

Tamamen şans diyebilirim. Ben başta ping sorunu yaşıyordum fakat açtığım destek kaydı ile sorunu çözdüler. Şu an sorunsuz kullanıyorum. Size tavsiyem deneme yanılma ile internet kullanmanız. Eğer Türkneti denemek isterseniz, IBY15LJ55HLQ kodu ile 1 ay ücretsiz deneyip, memnun kalmazsanız diğer İSS lere yönelirsiniz.

Avcılar'da 0 internet kesikliği VDSL 140 Mbps'a kadar alıyordum. Aşırı derecede bir problem olmadığı içinde açıkcası müşteri hizmetlerine ihtiyaç duymadım. İnternet problemi yaşandığında canlı olarak müşteri temsilcisi var ama destek amaçlı değil şikayet amaçlı. Arıza kaydın TTNET'e düşecek sonra TurkNet'e geri bildirim verip ekip yönlendirecek. En büyük eksileri müşteri hizmetleri.

Geri
Yukarı