Türk Telekom'dan Vodafone Ev İnternetine Geçmek

onuraydin00

Kilopat
Arkadaşlar şu an kullandığım internet Türk Telekom ve internetimin tam hızını alamıyorum. Çünkü santral 3-4 kilometre uzaklıkta ve alt yapım fazla iyi olmadığından.

Not: Türk Telekom'dan servis geldi. 30 TL gibi bir ücret aldılar ve hızımı 16 Mbps hıza yükseldi.

Ama Vodafone santrali 1 kilometre falan. Şu an kullandığım internet hızı 16 Mbps ama kullanabildiğim hız 13 Mbps hız. Vodafone'da bir tarife fiber hız 50 Mbps, 100 GB AKN 60 TL. Seneye Nisan ayında internetimin sözleşmesi bitiyor. Sizce 1 yıllık Türk Telekom sözleşme cezasını ödeyip Vodafone ev internetine geçsem nasıl olur? Servisi vs. nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
ADSL altyapısı üzerinden hizmet aldığınızdan testlerde 13Mbps hız görmeniz gayet normal. Ayrıca fiber internet altyapısı olduktan sonra servis sağlayıcının ücretlendirme dışında pek önemi yok. Vodafone ise hem kalite hem de ücretlendirme konusunda sizi üzmez.

ADSL altyapısı üzerinden hizmet aldığınızdan testlerde 13Mbps hız görmeniz gayet normal. Ayrıca fiber internet altyapısı olduktan sonra servis sağlayıcının ücretlendirme dışında pek önemi yok. Vodafone ise hem kalite hem de ücretlendirme konusunda sizi üzmez.
Yani Vodafone santrali yakın olduğu için diğerinden biraz daha yüksek hız alma şansım var değil mi?

Vodafone santrali mi? İlk defa duyuyorum. Bu 50Mbps hızı bakır kablodan mı, fiber kablodan mı verecekler? VDSL altyapı ve boş port var mı? Vodafone'yi siz mi aradınız yoksa biri sizi mi aradı?

Vodafone santrali mi? İlk defa duyuyorum. Bu 50Mbps hızı bakır kablodan mı, fiber kablodan mı verecekler? VDSL altyapı ve boş port var mı? Vodafone'yi siz mi aradınız yoksa biri sizi mi aradı?
Türk Telekom'dan aklımda kalan bir şey olduğu için santral dedim. [emoji5] Vodafone direği diyecektim. Ben kimseyi aramadım, onlarda beni aramadı. Sadece internetten ev internet fiyatlarına baktım ve uygun olduğunu düşünerek buraya karşılaştırmasını yazdım. Yani Türk Telekom'dan ceza ödesem veya sözleşmesi bittiğinde Vodafone internetine geçmeye değer mi?

100GB AKK yeter diyorsanız 50Mbps hızı verebileceklerse belki. Fiber İnternet Altyapı Nerede ve Sorgulama | Millenicom burada kaç Mbps hız gösteriyor eviniz için? 65TL 200GB AKK ile 75Mbps hız veren Netspeed ve 65TL 35Mbps AKK'siz + 1000 dakika ev telefonuyla TurkNet var. Onlara da bakın bir. Üstelik taahhüt yok. Vodafone taahhüt yaptıracak size. VDSL altyapı var ise Netspeed ve TurkNet öneririm. Sadece ADSL var ise 52TL 16Mbps AKK'siz Netspeed de olabilir.

100GB AKK yeter diyorsanız 50Mbps hızı verebileceklerse belki. Fiber İnternet Altyapı Nerede ve Sorgulama | Millenicom burada kaç Mbps hız gösteriyor eviniz için? 65TL 200GB AKK ile 75Mbps hız veren Netspeed ve 65TL 35Mbps AKK'siz + 1000 dakika ev telefonuyla TurkNet var. Onlara da bakın bir. Üstelik taahhüt yok. Vodafone taahhüt yaptıracak size. VDSL altyapı var ise Netspeed ve TurkNet öneririm. Sadece ADSL var ise 52TL 16Mbps AKK'siz Netspeed de olabilir.
Sadece ADSL var ama benim kullandığımda 16 Mbps hız. 100 GB AKN'ye 50 TL ödüyorum. Muhtemelen Vodafone yaptırsam da 50 Mbps hız alamayacağım. Sanırım hat sadece ADSL'yi destekliyor. Bu durumda yapacak bir şey kalmıyor. Şuan tek çare kullandığım tarifede kalmak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı