Türk Telekom'un kazı yapmaya başlaması

FTTH çalışması mıdır?

• Evet

• Hayır.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
İki hafta önce santral binasına kepçe gelmesi dikkatimi çekmişti. Santral binasının olduğu sokakta hiçbir kazı yapılmadı. Sadece park etti. Kepçenin park ettiği yerden ayrılmasından sonra santralden uzaktaki sokaklarda kazı yapılmaya başladığını gördüm. Konuyu takipte kalın. Detayları aktarırım.

İki hafta önce santral binasına kepçe gelmesi dikkatimi çekmişti. Santral binasının olduğu sokakta hiçbir kazı yapılmadı. Sadece park etti. Kepçenin park ettiği yerden ayrılmasından sonra santralden uzaktaki sokaklarda kazı yapılmaya başladığını gördüm. Konuyu takipte kalın. Detayları aktarırım.
Olabilir. Belli olmaz Türk Telekom'un işi. Beklemek lazım. Belki de altyapıyı yenilerler. Veya fiber döşerler.

Bir tane saha çalışanına sordum HiperNet dedi. Yani VDSL.
Bir beton koyup; üç tane dışında çizgiler olan içi boş siyah boru, bir tane mavi renkli bahçe hortumu gibi (içi boş) bir şey, izolesiz bakır kabloya benzeyen turuncu bir kablo (?) Döşeniyor. Santral binasından 2.5 KM uzaktadır çektiğim resim:
türk telekom kazı.jpeg

Bu resim Tip-7 gibi duruyor. Peki beton tabanın içindeki turuncu olan nedir? @Ulunay

Bir tane saha çalışanına sordum HiperNet dedi. Yani VDSL.
Bir beton koyup; üç tane dışında çizgiler olan içi boş siyah boru, bir tane mavi renkli bahçe hortumu gibi (içi boş) bir şey, izolesiz bakır kabloya benzeyen turuncu bir kablo (?) Döşeniyor. Santral binasından 2.5 KM uzaktadır çektiğim resim:
Eki Görüntüle 1215238
Bu resim Tip-7 gibi duruyor. Peki beton tabanın içindeki turuncu olan nedir? @Ulunay
Turuncu kabloysa, fiber kablosudur. Ya da topraklama gibi duruyor.

Geri
Yukarı