Türk yapımı oyunlar neler?

Spacebourne serisi ve Mount & Blade serisi var bir tek adam akıllı. Gerisi boş, üniversite dönem projesi gibi bir şey.

Edit: Birileri gerçeklere bozulmuş galiba. Atın beğenmedim atın... Siz bozuldukça ben zevk alıyorum, haberiniz yok. Engel listeme yeni insanlar(!) da katılmış oluyor ne güzel.
Crysisin kurucusu 3 ortak Türk asıllı. Crysisin 2007'deki oyun dünyasına yaptığı dev etkiyi bilmiyorsan bu kadar ciddi konuşma bence.

Crysisin kurucusu 3 ortak Türk asıllı. Crysisin 2007'deki oyun dünyasına yaptığı dev etkiyi bilmiyorsan bu kadar ciddi konuşma bence.
:D? Crysis Türk oyunu değil. Oyunu yapan şirketin patronlarının Türk olması oyunu Türk yapımı yapmaz. Oyunu bizzat yapan onlar değil; oyunu yapan geliştiriciler ve geliştiriciler de hep Alman. Zaten bu oyun Almanya topraklarının altında çıkmış bir oyun o Türk asıllı dediğin insanlar Türk olsa da aslında bir Alman vatandaşı tıpkı Türk olmasına rağmen Alman Milli takımında oynayan Mesut Özil gibi. Yaptıkları ürünleri Türk oyunu olarak değerlendiremezsin, yanına bile yaklaşamaz. Bu yüzden sadece boş yapıyorsun, yapma.

:D? Crysis Türk oyunu değil. Oyunu yapan şirketin patronlarının Türk olması oyunu Türk yapımı yapmaz. Oyunu bizzat yapan onlar değil; oyunu yapan geliştiriciler ve geliştiriciler de hep alman. Zaten bu oyun Almanya topraklarının altında çıkmış bir oyun o Türk asıllı dediğin insanlar Türk olsa da aslında bir alman vatandaşı tıpkı Türk olmasına rağmen alman milli takımında oynayan mesut özil gibi. Yaptıkları ürünleri Türk oyunu olarak değerlendiremezsin, yanına bile yaklaşamaz. Bu yüzden sadece boş yapıyorsun, yapma.

Dostum senin ve konudaki tüm yaşı küçüklerin bilgisizliği beni sabah sabah benden aldı. Aziz Sancar çalışmalarını Amerika'da yapıyor diye Amerikalı, Doktor Öz, Amerika'da program sunuyor diye Floridalı, BioNTech Alman firması diye basında Türk yazmışlar yanlış yazmışlar Alman olmalı, hele hele Mesut Özil milli takımda oynuyor yanlış Alman göçmeni olduğu için Almandır oynamaması gerekirdi değil mi? Melissa Vargas ATA'mızın dediği gibi kendini Türk hisseden herkes Türk olmasına karşın yine de milli voleybol takımında oynayamaz değil mi? Deniz Burnham ilk kadın Türk astronot da değildir senin zihniyetine göre?

Bak, yüzeysel anlatayım bilgi dağarcığının alması için, şirketi kuran insanlar şirketi kurup evinde PlayStation oynamıyor 7 gün 24 saat operasyonları ve geliştirme sürecini yönetip içine dahil oluyorlar. Türkler yapmadı mühendisler yaptı demek, Atatürk İstiklal Harbini kazanmadı, askerler kendi başına kazandı demek. Hele hele sana kalsaydık TOGG yerli araba değil, Ford İtalya'dan parça ithal ediyor diye Amerikan arabası değil? 3 Türk kafa kafaya veriyor gelin ticaret yapalım diyorlar, tutuyor da; Vizimkiler gurur duyacağına ortalama şirkette 1 yıl kalan her yıl elemanları değiştiği pozisyondaki yazılımcılar Alman diye oyun Alman oyunu oluyor. Eğitimin önemi işte. Katmadeğeri Almanya'ya kazandırıyor Türkiye'ye gelmiyor diye Türk oyunu değil demek abestir. Cahil turnusolu şu postlara bak en az 15 kişi Crysis'i alman oyunu sanıyor dış basında bile Türk oyunu diye geçmesine rağmen. Bilgisizliğinizi burada göstermeyin sadece gülüyoruz :D

Son düzenleme:
Dostum senin ve konudaki tüm yaşı küçüklerin bilgisizliği beni sabah sabah benden aldı. Aziz Sancar çalışmalarını Amerika'da yapıyor diye Amerikalı, Doktor Öz, Amerika'da program sunuyor diye Floridalı, BioNTech Alman firması diye basında Türk yazmışlar yanlış yazmışlar Alman olmalı, hele hele Mesut Özil milli takımda oynuyor yanlış Alman göçmeni olduğu için Almandır oynamaması gerekirdi değil mi? Melissa Vargas ATA'mızın dediği gibi kendini Türk hisseden herkes Türk olmasına karşın yine de milli voleybol takımında oynayamaz değil mi? Deniz Burnham ilk kadın Türk astronot da değildir senin zihniyetine göre?

Bak, yüzeysel anlatayım bilgi dağarcığının alması için, şirketi kuran insanlar şirketi kurup evinde PlayStation oynamıyor 7 gün 24 saat operasyonları ve geliştirme sürecini yönetip içine dahil oluyorlar. Türkler yapmadı mühendisler yaptı demek, Atatürk İstiklal Harbini kazanmadı, askerler kendi başına kazandı demek. Hele hele sana kalsaydık TOGG yerli araba değil, Ford İtalya'dan parça ithal ediyor diye Amerikan arabası değil? Eğitimin önemi işte. Cahil turnusolu şu postlara bak en az 15 kişi Crysis'i alman oyunu sanıyor dış basında bile Türk oyunu diye geçmesine rağmen. Bilgisizliğinizi burada göstermeyin sadece gülüyoruz :D
Birincisi 21 yaşındayım ikincisi bir kere bir ürünü yöneten Türk ise o ürün Türk malı değildir. Evet TOGG Türk malı değil hatta en önemli parçaları yabancı olduğu için yerlilik oranı %10'u bile geçmiyor. Evet BioNTech de Türk aşısı değil çünkü o ürünü yaparken emeği geçen kişi sadece Türk asıllı değil bu aşı Almanya'da çıkan bir aşı kaldı ki Türk'lerin yaptığı Sinovac gibi sudan ibaret olan bir aşını çakması olan Turkovac'ın nasıl bir balon olduğunu biliyoruz. Vargas'a laf eden yok zaten Türkiye milli takımında oynuyor onu yetiştirenler Türk. Burada, bana cahil diyip de, senin kafanın basmadığı olay, bir ürünü yöneten 3-5 kişi yüzünden, o ürüne Türk malı denmeyeceğidir. Zaten TOGG örneğini verdikten sonra malup parti maşası olduğunu anladım. Sayın cahil arkadaşım bu kafayla devam et olur mu :D.

Birincisi 21 yaşındayım ikincisi bir kere bir ürünü yöneten Türk ise o ürün Türk malı değildir. Evet TOGG Türk malı değil hatta en önemli parçaları yabancı olduğu için yerlilik oranı %10'u bile geçmiyor. Evet BioNTech de Türk aşısı değil çünkü o ürünü yaparken emeği geçen kişi sadece Türk asıllı değil bu aşı Almanya'da çıkan bir aşı kaldı ki Türk'lerin yaptığı Sinovac gibi sudan ibaret olan bir aşını çakması olan Turkovac'ın nasıl bir balon olduğunu biliyoruz. Vargas'a laf eden yok zaten Türkiye milli takımında oynuyor onu yetiştirenler Türk. Burada, bana cahil diyip de, senin kafanın basmadığı olay, bir ürünü yöneten 3-5 kişi yüzünden, o ürüne Türk malı denmeyeceğidir. Zaten TOGG örneğini verdikten sonra malup parti maşası olduğunu anladım. Sayın cahil arkadaşım bu kafayla devam et olur mu :D.
Sen Esenyurt'daki Ak Partili dolu gettonda Türk malı demezsen deme aslan kardeşim 🤪 Benim amacım sana bir şeyi zorlamak değil ileride Technopat değil de örneğin Üniversite sunumunda vs. önemli bir yerde böyle bir gaf yaparsan bunu tartışmış olmamızı hatırlarsın ki rezil olduğunda iş işten geçmiştir :p Varsayımlı konuşmayı çok seviyorsunuz bu huyunuzu da bırakın. Yavaş yavaş eğitileceksiniz.

Sen Esenyurt'daki Ak Partili dolu gettonda Türk malı demezsen deme aslan kardeşim 🤪 Benim amacım sana bir şeyi zorlamak değil ileride Technopat değil de örneğin Üniversite sunumunda vs. önemli bir yerde böyle bir gaf yaparsan bunu tartışmış olmamızı hatırlarsın ki rezil olduğunda iş işten geçmiştir :p Varsayımlı konuşmayı çok seviyorsunuz bu huyunuzu da bırakın. Yavaş yavaş eğitileceksiniz.
Evet evet... İyi forumlar malum şahıs'ın maşasın...

Far Cry ve Crysis en iyi Türk oyunlarıdır. Oyun motoru olarak isminden de anlaşılaşacağı üzere The Yerli Bros isimli Türk geliştiricler tarafından programlanan CryEngine ile yapılmıştır. Şirketleri CryTek dir.

Bu firmaya benzer firma isimleri vereyim pekişsin bilgiler kameralarla uğraşanlar bilirler Canon rakibi Türk firmamız var Edelkrone diye. Sayfalarında Türkçe bile yok. Ama adamlar Türk. İnsider diye tüm yabancıların kullandığı girişimimiz var. Bunlar da Türk. Nasa'ya roket yapanlarimiz var bunlar da Türk.

Azıcık gurur bile duymuyorsunuz. Her şey yerli olacak diye bir şey yok, milli olması önemli olan. Bu başarıları Ermeni'ler yakalasa idi öyle bir pohpohlardı ki sosyal medyada oyunun yanında Ermenistan bayrağı görürdünüz. Ermenistan'da geliştirilmesine olanak bile yok bilirsiniz Ermeniler Avrupa ve Amerikada yaşar. Azıcık eğitimli olun, bilmemek değil öğrenmemek ayıp kardeşlerim.

Bir de bana AKP'li diyen ne olduğu belli olmayan elemana cevabım, kardeşim ben Cumhuriyet adamıyım sen merak etme, de baya milliyetçi ve Türkçü imişsiniz maşallah :D Yavru MHP bozkurtu olunca böyle oluyor işte. Türk oyunu değilmiş. Aynen kardeşim.

Son düzenleme:
Olay şu ki bu ürünlerin fikirlerini Türkler bulduğu için bu ürünleri Türk malı sanman, o ürünün yönetimini, parasal işlerini vs çok yapıyorlar doğu ancak o ürünü yapan yapımcılar ne olacak? En önemi iş oyunu yapmak ve bunu yapımcılar yapıyor ve bu yapımcıların hepsi Alman :D? Ne Crysis ne Farcry ne TOGG ne de Biontech Türk malı değil içindeki yerlilik oranı önemli. Mesela TOGG bir elektrikli arabanın en önemi üç parçası Batarya, Motor ve yazılım hepsi yabancı hadi tasarımı, diğer parçalarına bakalım onların da büyük çoğunluğu yabancı. EEE neyi Türk bunun: D? Şimdi bana BMW Mercedes de dışardan alıyor bazı parçaları diyeceksin. Evet haklısın ancak yine de çoğu parçasını kendisi üretiyor yerlilik oranı çok fazla. Ben milliyetçi biriyim koyu ATATÜRK hayranıyım ancak bazı şeylere de objektif bakmak gerekiyor. Bana çocuk diyip de çocuk gibi Türk olmayan emeğinin çoğunun yabancıların elinden geçtiği ürünlere Türk diyorsun.

Geri
Yukarı