Türkçe dublajlı Vice City!

kaganaltug

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese uzun bir aradan sonra selam. Ben Kağan. YouTube'da takılıp içerik ararken birden karşıma bir içerik düştü. "Türkçe Dublajlı GTA Vice City" diye. Açıkçası bayağı bir ilgimi çekti çünkü oyun pazarında Türkçe dublajlı oyunlarla karşılaşmak oldukça zor. Hemen açıp izlemeye başladım ardından da araştırmaya.
  • FaCia Yapım adını taşıyan Türk oyun geliştirme grubumuz GTA Vice City oyununun hikayesine baştan sona dublaj yaparak oyunu Türkçeye çevirmişler ve bunu da ücretsiz olarak paylaşmışlar! Hemen indirip oyuna girdim, gelelim şimdi deneyimlerime;
  • Mod aslında sadece dublaj değil bir nevi Türk modu. Oyunda kullandığımız bazı araçların plakası Türk plakaları. Dublajlı oyunda hikaye Kocaeli'nde geçiyor. Yerleşim yerleri de öyle. Tommy'nin adı Ömer, Lance'nin adı Cihat şekliyle yer almış dublajda. Benim gibi daha önceden bu oyunu hiç bitirme fırsatı bulamamış ya da şu anda oynayacak oyun bulamayıp nostaljiye yönelenler ile ilgili mükemmel bir mod olmuş. Ayrıyeten eski kasa S600, yeni kasa M8 ve aşina olduğumuz Corolla, polis arabası Octavia, taksici aracı Astra gibi bazı araçlar eklenmiş. Hatta bazı binalarda "Satılıktır! Şu numarayı arayın" gibi ilanlarla da karşılaşabiliyoruz. Yerdeki gazetelerin de birçoğunda Türkçe haberler mevcut. Polis anonsları gibi kısımlar Türkçe. Ama benim en beğendiğim kısım araç sürerken sıkılınca açtığımız radyoda moda özel bir radyo olan FaCia FM olması. Barış Akarsu, Kenan Doğulu, Athena falan çalıyor.
  • Gelelim eleştireceğim kısımlara. Oyuna yeni eklenen araçlar çok az. Yani hala eski modsuz oyundaki araçlar çoğunlukta belki bu kısım biraz düzeltilebilir. Sanırsam profesyonel bir stüdyo ortamında yapılmamış dolayısıyla bazı kişilerin mikrofonu kaliteli bazılarının değil, bazılarının sesi fazla bazılarının değil gibi bir sorunla karşılaşılabilir. (ancak o kadar ciddi bir mikrofon farkı yok) Oyunda belli bir süreden sonra dublaj aynı karakterlerle devam etse de altyazıda ilk başta Ömer gözüken kısım biraz ilerleyince Tommy diye değişiyor. Sanırsam bu sorun da V2 de düzeltilecek.

Oyun ekibi bu sürümün V1 olduğunu, V2'nin de geleceğini ve V2'de tüm yayaların Türkçe konuşacağını paylaşmışlar. Düşününce oyunda çok büyük bir emek var. FaCia Yapım'ın tekrardan ellerine sağlık. Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Modu indirmek için: FaCia Yapım: Gta Vice City Türkçe Dublaj Çıktı

Türkçe dublajlı Vice City... düşünmesi bile harika.

GTA Malatya bunu yıllar önce yapmıştı zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konuşmalar Türkçe mi acaba hocam?

Miami de insanların Türkçe konuşmasını sevmiyorum ayrıca araçlar çok kötü, fizikleri olsun sürmesi olsun. ben her zaman bu tarz modlara karşıyımdır.
Tabi ki hocam kişiden kişiye değişir. Kimisi orijinalliğin bozulmamasından yanadır kimisi oyun keyfinden :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Türkçe dublaj mevcut hocam.
Bu dublaj çok troll hocam. Gerçek Vice City tadı vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı