Türkçe netlerim çok kötü geliyor

Daha fazla  
Arkadaşlar 1 2 aydır haftada 1 ya da en fazla iki deneme çözüyordum. Ancak son birkaç gündür bir düşüş görüldü. Diğer derslerimde sorun olmadı ancak Türkçe netlerim çok düştü normalde çalışmadığım halde dil bilgisi falan az çok yapıyordum ve Türkçe 30 küsur geliyordu. 5 6 gündür her gün dil bilgisi çalışıp 2 3 kere deneme çözüyorum en fazla 25.75 gördüm, işin kötüsü dil bilgisi çalıştığım halde yapamıyorum :(. Çoğunda da 20'nin altına düşüyor. Neden böyle? Moralim çok bozuldu hırs yaptıkça daha fazla çözüyorum mesela bugün 3 deneme çözdüm 21 22 20 geldi. Bana ne yapmam gerektiği hakkında yol gösterebilir misiniz? Bu arada hiç şaşmadan 345 ve Bilgi Sarmal çözüyorum denemede değişiklik yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
-5 ve +5 dalgalanmalar normal, günlük düzenli paragraf çözüp çalışmaya devam edin moraliniz bozulmasın hocam.
Sağolun hocam birde denemele arası süreyi uzatmanın faydası olur mu? Birde dil bilgisi çalışmayı kessem falan çünkü hem yapamıyorum hem hepsi yanlış geliyor eskiden en azından 1 2 tane yapıyordum.

Moralini bozma hocam düzeltirsin. Hırs yapma sakın ol. Baskıya gelme. Birilerini geçeyim hevesiyle millet okuyor. Rahat ol AC bir film izle kendine zaman ayır git gez sevdiğin şeyleri yap. Sonra dön testin başına hepsi Full cikcak.

Dil bilgisi birikimli ilerliyor. Öyle 1 2 konu öğrenince soruları çözülmüyor maalesef. Göre göre alışmak zorundayız. Her deneme de yeni bir dil bilgisi kuralı öğreniyorum. Bir de her sene değişiyor o yüzden sürekli güncellenmesi gerekiyor aklındaki bilgilerin.

Sağolun hocam birde denemele arası süreyi uzatmanın faydası olur mu? Birde dil bilgisi çalışmayı kessem falan çünkü hem yapamıyorum hem hepsi yanlış geliyor eskiden en azından 1 2 tane yapıyordum.
Haftada bir deneme çözmeye devam edin bence, dil bilgisi konularına hakimseniz konu anlatımı dinlemeyi bırakıp soru çözmeye yoğunlaşabilrisiniz onun dışında çalışmayı bırakmanızı önermiyorum hocam.

Dil bilgisi birikimli ilerliyor. Öyle 1 2 konu öğrenince soruları çözülmüyor maalesef. Göre göre alışmak zorundayız. Her deneme de yeni bir dil bilgisi kuralı öğreniyorum. Bir de her sene değişiyor o yüzden sürekli güncellenmesi gerekiyor aklındaki bilgilerin.
Sizin dil bilgisi için çözdüğünüz kaynak varsa önerebilir misiniz? Ben 345 çözüyorum ancak denemelerde benzer sorular çıkmıyor.

Geri
Yukarı