Türkçe öğretmenliği ataması nasıldır?

Bence ne istediğinizi bi' düşünün önce, gireceğin bölümde bir kaç sene harcayacaksın sonuçta... Sonra geriye dönük üzülme, ben şunu yapsam daha az nefret ederim, benim aram bununla iyi çünkü diyebileceğin alanlara daraltmaya çalış. Malum Türkiye'deyiz, iş durumu ortada. Alanında iyi olamazsan (ya da dayın yoksa) ekmek bulamazsın ve yıllarca kendini yıprata yıprata hayattan bezersin o da yüzüne yansır.

Bence ne istediğinizi bi' düşünün önce, gireceğin bölümde bir kaç sene harcayacaksın sonuçta... Sonra geriye dönük üzülme, ben şunu yapsam daha az nefret ederim, benim aram bununla iyi çünkü diyebileceğin alanlara daraltmaya çalış. Malum Türkiye'deyiz, iş durumu ortada. Alanında iyi olamazsan (ya da dayın yoksa) ekmek bulamazsın ve yıllarca kendini yıprata yıprata hayattan bezersin o da yüzüne yansır.
Aslında neye ilgim var, az çok biliyorum. Hukuk, Psikoloji, Felsefe, Türkçe bölümlerini düşünüyorum. Hiçbiri beni üzmeyecektir. Ama ülkemiz şartları işsizlikten korkuyorum. O yüzden derin bir araştırma içerisindeyim.
@Jukac, PDR'nin evet. Ataması yok denecek kadar az. Psikoloji okuyup kendi işinizi yapabilirsiniz.
Gayet iyi. 6 yıl okuduktan sonra Klinik Psikolog oluyor ve açabiliyormuşuz. Şu an kafama çok yattı. Ama Hukuk da çok kafamı karıştırıyor. İki taraf da çok ilgimi çekiyor.
YBS'yi deneyebilirsiniz.
Teşekkürler araştırdım ancak pek ilgimi çekmedi.

@Jukac, Hukuk'ta çevren yoksa gerçekten tutunamazsın, Psikolojide de öyle ancak ülkede normal insan olmadığından dolayı Psikoloji de az çok bir şeyler yaparsın. En kötü psikolog bile seans başı 400-500 TL alıyor zaten.

@Jukac, Hukuk'ta çevren yoksa gerçekten tutunamazsın, Psikolojide de öyle ancak ülkede normal insan olmadığından dolayı Psikoloji de az çok bir şeyler yaparsın. En kötü psikolog bile seans başı 400-500 TL alıyor zaten.
Görüşleriniz için teşekkürler. Muhtemelen Psikoloji okuyup aradan çıkardım diyordum zaten. Şu an önümdeki tek engel AYT Matematik.

@Jukac, şu an kaçıncı sınıfsın?
Geçtiğimiz sene mezun oldum. Sayısal bitirdim. Ama pandemi yüzünden hiçbir şey anlamadım 12'den. Baba konular limit, türev, integral yok şu an bende. 11 ise az çok biliyorum. Sözel tarafta sıkıntım yok zaten. TYT'de şu an 60-65 net yapıyorum. Elimde Doping Hafıza mevcut ve çok yararı oluyor. Ama dediğim gibi AYT Matematik baba konularını görmedim.

Türkçe öğretmenliği ataması nasıldır?

Hocam şu aralar sıkıntı olsa da bu sorun çözülür atamalar. KPSS yüksek alırsan atanırsın. Bu iş sadece atama ile değil. Kendini geliştir. Son olarak kimin dediğini umursa. İstediğini oku. Veyahut devamı et.

Geri
Yukarı