Türkçe oyun motoru var mı?

• Konuyu başlatan Norm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 10B
N

Norm

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Bugün bir şey düşündüm. Türkçe oyun motoru var mıdır acaba ? Türkçe dil destekleyen demiyorum direk Türk yapımı ve Türkçe olan ?

Merhaba arkadaşlar. Bugün bir şey düşündüm. Türkçe oyun motoru var mıdır acaba ? Türkçe dil destekleyen demiyorum direk Türk yapımı ve Türkçe olan ?
Eğer kodlama olarak bahsediyorsan tabikide yok çünkü her oyun motoru bir kodlama diline bağlıdır ve bu kodlama dilleri İngilizce' dir.C# buna örnek olabilir.

Eğer kodlama olarak bahsediyorsan tabikide yok çünkü her oyun motoru bir kodlama diline bağlıdır ve bu kodlama dilleri İngilizce' dir.C# buna örnek olabilir.

Doğru ama belki kütüphane turkce methodlardan oluşuyor olabilir, ama oyle bir oyun motoru oldugunu sanmiyorum, oyun motoru yapacak adam ingilizce yapar zaten.

Türkçe yapıp Türk geliştiricileri arttırmak var, İngilizce yapıp bir çok geliştirici olmak isteyeni geliştirici yapamamak var...
Geliştirici olmak isteyen İngilizce bilmek zorunda, kimse sırf Türkiye'deki geliştiriciler yararlansın diye oyun motoru falan yapmaz, global düşünür.
Türkçe yapıp 80 milyon kişiye hitap etmek var. Birde İngilizce yapıp yüz milyonlarca insana hitap etmek var..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı