Türkçe şarkıların berbat olduğunu düşünüyorum

Buna ben de katılıyorum. Fakat bu durum tüm Türk müziğini kötü yapmaz. Ayrıca saçma dediğiniz şarkıları bazen sadece kafa sallamak için bile çoğumuz dinliyoruz. O yüzden çok da şey etmemek lazım.

Ben fazla müzik dinlemem ara sıra İngilizce şarkılar ya da Slow pop Türkçe şarkı açıp dinlerim eskiden bir rap dinliyorduk onu da saçma kişiler ele geçirdi torbacı tipli kişiler aylık +3 milyon dinleniyor.

Birkaç (veya daha fazla, kısmen öne çıkmayanlar) iyi düşünülmüş şarkı haricinde sağda solda rastladığım Türkçe (türü fark etmeksizin) şarkıların %90'ından fazlası bana göre berbat denilebilecek kıvamda, yaşıtlarımın (16-24) dinledikleri doğal olarak daha fazla önüme çıkıyor, belki bundandır. Bende genel olarak Türkçe yapılmış şarkıların berbat olduğu yönünde bir izlenim oluşmaya başladı, sanki herkes kolay yoldan para kazanmak amacıyla veya biraz kitle toplamak için daha Türkçe konuşmasını başaramazken "global olmak" hayallerine dalıp şarkı çıkartıyormuş gibi.
Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var; çoğu sanatçıyı tanımıyorum bile, sadece önüme çıkıyorlar ve kötü yapılmış olduğunu düşünüp değiştiriyorum veya çevrem öneriyor dinledikten sonra kötülüyorum.
Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Şahsen Türkçe müzik değil de Türkçe rap deyip pop + rap karışımı yapan şarkıcılardan nefret ediyorum, yeni nesil eski şarkıları bilmediği için bunları dinliyor.

Konserini gördüm Instagram'da 2-3 söz söyleyip bırakıyor.

Geçende pembe kafanın biri konserde yere yatıp konseri durdurmuş şaka gibi bir de bunları dinliyorlar hapörlerlerede ayıp olmasın iyi iş çıkarıyorlar bunların konserlerinde.

Yeni şarkılar çok kötü. Auto-Tune kullanıldığı için hepsi birbirinin kopyası. Sözler desen manasız. Dinlemeyin, kulağınıza yazık. Eskilerden dinleyin.

Eski ya da eskiye uyarak şekilde yapılmış şarkılar en iyisi onun dışında fazla iyi Türkçe şarkı yok zaten.

O sıra da Toygar Işıklı - İntikam :D

Saçma bir fikir olmuş, çok güzel müziklerimiz var. Piyasaya 20-25 tane saçma müzik çıktı diye soğumayın hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Birkaç (veya daha fazla, kısmen öne çıkmayanlar) iyi düşünülmüş şarkı haricinde sağda solda rastladığım Türkçe (türü fark etmeksizin) şarkıların %90'ından fazlası bana göre berbat denilebilecek kıvamda, yaşıtlarımın (16-24) dinledikleri doğal olarak daha fazla önüme çıkıyor, belki bundandır. Bende genel olarak Türkçe yapılmış şarkıların berbat olduğu yönünde bir izlenim oluşmaya başladı, sanki herkes kolay yoldan para kazanmak amacıyla veya biraz kitle toplamak için daha Türkçe konuşmasını başaramazken "global olmak" hayallerine dalıp şarkı çıkartıyormuş gibi.
Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var; çoğu sanatçıyı tanımıyorum bile, sadece önüme çıkıyorlar ve kötü yapılmış olduğunu düşünüp değiştiriyorum veya çevrem öneriyor dinledikten sonra kötülüyorum.
Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Aynı görüşte değilim . Saçma sapan parçalar eskide olduğu gibi şimdi de var. Ama genellemek doğru değil. Misal
bu nasıl berbat olabilir, bu ve bunun gibi niceleri var.

Geri
Yukarı