Türkçe yama kurduktan sonra PC'ye virüs bulaşmış olabilir mi?

Zaten bir program indirildiğinde, yanında Avast ve McAfee gibi "sözde" Antivirüs programı veya programlarını getiriyorsa, o programdan bir hayr bekleme. Tam bir, olta attım balık tuttum programlarıdır.
Diğer bir konu da şu, sen diyorsun ki, "kurduktan sonra programları kaldırdım".
Ama nasıl kaldırdın?
Bu önemli bir noktadır.
Eğer denetim masası üzerinden veya programın kendi Uninstaller'inden kaldırma yaptıysan, o iş yaş kardeşim.
Sen kaldırdım kurtuldum diye düşünürken aslında, sistemden değil göz önünden kaldırdın. Çünkü kayıt defterinde, görev zamanlayıcısında, C diskinde bir ton kalıntı bırakır programlar.
Eğer sistemden bir programı tamamen kaldırmak istiyorsan, HiBit Uninstaller gibi kalıntıları tamamen temizleyen programlarla çalış. Bir programı, denetim masası veya kendi kaldırıcısıyla hiç kaldırmayın.

Zaten bir program indirildiğinde, yanında Avast ve McAfee gibi "sözde" antivirüs programı veya programlarını getiriyorsa, o programdan bir hayr bekleme. Tam bir, olta attım balık tuttum programlarıdır.
Diğer bir konu da şu, sen diyorsun ki, "kurduktan sonra programları kaldırdım".
Ama nasıl kaldırdın?
Bu önemli bir noktadır.
Eğer Denetim Masası üzerinden veya programın kendi uninstaller'inden kaldırma yaptıysan, o iş yaş kardeşim.
Sen kaldırdım kurtuldum diye düşünürken aslında, sistemden değil göz önünden kaldırdın. Çünkü kayıt defterinde, görev zamanlayıcısında, C diskinde bir ton kalıntı bırakır programlar.
Eğer sistemden bir programı tamamen kaldırmak istiyorsan, hibit uninstaller gibi kalıntıları tamamen temizleyen programlarla çalış. Bir programı, Denetim Masası veya kendi kaldırıcısıyla hiç kaldırmayın.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim evet denetim masasında kaldırdım daha sonra C diskimden aratarak kaldırdım daha sonra ise CMD de SFC komutunu yazdım ve Kaspersky'dan C diskimi tam tarama yaptım ve herhangi bir sonuç bulumadım veyahut buldu kendisi temizledi güncel durumum ise bahsettiğim başlat menüsünden yazdığım programlar kalkmış durumda bana kesin ve net kaldırma yönetimi sağlayan güvenilir programlar önerir misiniz? Teşekkkürker.

Geri
Yukarı