Türkçe yama nasıl yapılır?

Ne zaman birine oyun çevirme hakkında yardım etsem, sonunda ya bana düşman oluyor ya da benimle aynı oyunu çevirip rakip olmaya kalkıyor :)
Benim tek maksadım oyunlarımız Türkçe olsun. Bu yüzden sana da yardım edeceğim.

Oyun çevirmek için öncelikle İngilizce'nin iyi düzeyde olması lazım. Ya da çevirebileceğin bir oyun seçmelisin.
Hiçbir oyun göründüğü kadar kısa ve kolay değildir.
İlk yapman gereken tabii ki resmi başvuru. Sonuçta bu daha etkili bir yol ama firmalar buna pek karşılık vermiyor.
Unoffical içinse yani resmi olmayan şekilde yapmak istersen de önce bir oyun belirlemelisin. Her oyunun dil dosyası
Ve çevriliş metodu farklıdır. Oyunu bulduktan sonra ki asıl meselede burada, o oyunun dil dosyaları nerede ve nasıl unpack & repack yapılır
Bunu araştırmalısın. Bunun için birkaç yabancı site var yardım sever. Türk'lerden ise birkaç tane Adam gibi Adam hariç gerisi ciğeri beş para
Etmez insanlar. Sana ne yardım ederler ne yol gösterirler.

Eğer aklında bir oyun varsa bir bakabiliriz müsait zamanımda.
Benden şimdilik bu kadar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne zaman birine oyun çevirme hakkında yardım etsem, sonunda ya bana düşman oluyor ya da benimle aynı oyunu çevirip rakip olmaya kalkıyor :)
benim tek maksadım oyunlarımız Türkçe olsun. Bu yüzden sana da yardım edeceğim.

Oyun çevirmek için öncelikle İngilizce'nin iyi düzeyde olması lazım. Ya da çevirebileceğin bir oyun seçmelisin.
İlk yapman gereken tabii ki resmi başvuru. Sonuçta bu daha etkili bir yol ama firmalar buna pek karşılık vermiyor.
Unoffical içinse yani resmi olmayan şekilde yapmak istersen de önce bir oyun belirlemelisin. Her oyunun dil dosyası.
Ve çevriliş metodu farklıdır. Oyunu bulduktan sonra ki asıl meselede burada, o oyunun dil dosyaları nerede ve nasıl unpack & repack yapılır.
Bunu araştırmalısın. Bunun için birkaç yabancı site var yardım sever. Türk'lerden ise birkaç tane adam gibi adam hariç gerisi ciğeri beş para.

Steam hesabınız varsa ekliyip konuşalım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tek maksadım oyunlarımız Türkçe olsun. Bu yüzden sana da yardım edeceğim.

Unoffical içinse yani resmi olmayan şekilde yapmak istersen de önce bir oyun belirlemelisin. Her oyunun dil dosyası
Ve çevriliş metodu farklıdır. Oyunu bulduktan sonra ki asıl meselede burada, o oyunun dil dosyaları nerede ve nasıl unpack & repack yapılır
Bunu araştırmalısın. Bunun için birkaç yabancı site var yardım sever. Türk'lerden ise birkaç tane Adam gibi Adam hariç gerisi ciğeri beş para

Dostum siteleri atabilir misin?

Geri
Yukarı